Návraty: S Albatrosom na Dunajskú Stredu

BRATISLAVA, DUNAJSKÁ STREDA – V sobotu 10. decembra 2011 sa pri príležitosti slávnostného otvorenia trate Bratislava, Podunajské Biskupice – Dunajská streda po rekonštrukcii uskutočnila mimoriadna jazda historickým vlakom ťahaným parným rušňom 498.104 „Albatros“, reštauračným a služobným vozňom a dvoma C-čkovými vozňami Klubu priateľov histórie železničnej dopravy. Trať sa otvárala za účasti ministra dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Figeľa, ktorý sa počas jazdy pýtal cestujúcich na spokojnosť s cestou.

Pred odchodom vlaku nielen pre deti vystúpili priamo na prvom nástupišti Mária „Spievanka“ Podhradská a Richard „Zahrajko“ Čanaky so svojim programom. Atmosféra na tejto akcií bola dobrá. V našom vozni sa bavili aj o dopravnej nostalgii a mimoriadnych jazdách parných vlakov. V Kvetoslavove i v Dunajskej Strede ľudia využili čas na fotenie vlaku. V Dunajskej strede bol veľký záujem aj posunovanie Albatrosa.

Počas jazdy zastavil vlak v staniciach Bratislava-Hlavná stanica, Kvetoslavov a Dunajská Streda. Hoci v Kvetoslavove mal pôvodne stáť iba v smere na Dunajskú Stredu, na intervenciu vlak vedúceho však v tejto stanici zastavil aj pri ceste späť do Bratislavy.

Od nedele 11. decembra 2011je na tejto trati  obnovená vlaková doprava v plnom rozsahu a vlaky SU vedené podľa nového Cestovného poriadku Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. pre obdobie platnosti GVD 2011/2012.

Texr: Jaroslav Filo a Patrik Špačinský
Foto: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.