Návraty: Rozlúčka z autobusmi typu Karosa B732.40 v Nitre

NITRA – Je krásne slnečné ráno, 15. september 2012 a Karosa B732.40 Petronella sa rúti z Bratislavy do Nitry na rozlúčkovú jazdu. Áno, je to tak. Spoločnosť Veolia Transport a.s. sa po rokoch prevádzky autobusov značky Karosa typu B732.40 rozhodla ukončiť ich púť ulicami mesta Nitry. Z tohto dôvodu sme sa veľmi radi zúčastnili tejto rozlúčkovej jazdy, lebo náš autobus od roku 1989, kedy prišiel do Nitry až do konca apríla 2012 slúžil jej obyvateľom s poslednou ŠPZ : NR-176AP. Po ukončení jeho prevádzky sme tento bus odkúpili a momentálne je majetkom nášho Veteran Car Clubu Bratislava – Devínska Nová Ves.

Nakoľko máme veľmi dobré vzťahy s Veolia Transport a.s. v Nitre, radi sme prišli a aj takto sa poďakovali vedeniu za ich ústretovosť pri predaji autobusu v júni tohto roku.

Keď sme prišli do Nitry, pridali sme sa k ďalším dvom autobusom a brázdili sme ulice Nitry po linkách, na ktorých tieto vozidlá jazdili. Začiatok bol na železničnej stanici, kde nás čakali nedočkaví cestujúci. Hneď zaplnili všetky tri autobusy. A odtiaľ sa všetky tri karosy začali predierať ulicami Nitry, Klokočina, Lužianky, nevynechali sme ani Zobor, kde mal konečnú pri ústave dýchacích chorôb a odtiaľ pomedzi domy a úzke uličky dolu späť do mesta. Janíkovce a Kalvária sa určite nemohli vynechať. Na Kalvárii vznikli skvelé fotky. A odtiaľ pomaly späť na železničnú stanicu, kde sa rozlúčková jazda skončila. Dopadlo to výborne, autobusy držali krok a všetky tri jazdili bez problémov, ako keby ani nemala skončiť ich prevádzka.

Ale doba ide dopredu a prichádzajú ďalšie nové modely. A to všetko asi preto, aby sme aj my veteránisti  mali čo robiť.  Ďakujem vedeniu Veaolia Transport a.s. , všetkým, čo sa zúčastnili a aj vodičom, že všetko prebehlo bez problémov. A dúfam, že Petronella sa do ulíc Nitry ešte pri nejakej príležitosti vráti.

Text a foto: Andrej Padych

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.