Návraty: Prvý máj v znamení automobilových veteránov

BRATISLAVSKÝ KRAJ – Prvý máj sa v Bratislave a okolí už tradične nesie v znamení automobilových veteránov a ani tento rok nebol výnimkou. Vďaka Veterán klubu Tatra 141 ste opäť mohli vzhliadnuť legendárne vozidlá zo Slovenska, Česka, Rakúska, Talianska, Švajčiarska, Nemecka, Anglicka a Maďarska, medzi ktorými boli napríklad nákladná Tatra 128, pekárenská Tatra 13, legendárna Tatra 141, najťažšie historické vozidlo na Slovensku – lanový bager Tatra 111 D 030A a mnohé ďalšie.

Hviezdoslavovo námestie v Bratislave sa už po pol deviatej postupne začalo zapĺňať najrôznejšími automobilovými veteránmi nie len značky Tatra. O pol hodinu neskôr už na námestí vyhrávala dobová hudba, ktorú dopĺňalo sprievodné slovo moderátorky Janky Hospodárovej, ktorá toto podujatie každoročne moderuje.

Po úvodnom príhovore prezidenta Klubu, Ing. Petra Baligu prišlo na rad vystúpenie mažoretiek, ktoré svojím vystúpením na zaplnené námestie prilákali ďalších záujemcov. Veď pri dobrej muzike a krásnom dievčati sa pristaví nejeden mládenec. 🙂 No nájdu sa aj takí, ktorí sa radšej pristavia pri pekárenskej Tatre 13, aby si pochutili na chutných pagáčikoch domácej produkcie. 😀 No veľkú pozornosť pútal pravý a nefalšovaný červený londýnsky Doubledecker.

Doubledecker v štýle reštaurácie

S úderom desiatej hodiny už na štarte čakali prvé veterány. V tom čase už dispečing bratislavského dopravného podniku odklonil električkovú dopravu, takže štartujúce automobily sa vyhli prípadnej kolízii s električkami. To už sa k slovu dostali Ivo Nesrovnal z BSK a Táňa Rosová z MČ Bratislava-Staré Mesto, ktorá zároveň odštartovala prvý automobil.

Janka Hospodárová s pánom Baligom počas štartu postupne predstavili všetky zúčastnené vozidlá, ktoré sa vydali na veteránsku jazdu cez Devín, Stupavu, Vysokú Pri Morave, Záhorskú Ves, Zohor, Lozorno, Bratislavský hrad a Kolibu do cieľa na Kamzíku.

Príchod veteránov na Kamzík

Na Kamzík, kde sa medzitým presunul doubledecker aj mažoretky, začali popoludní postupne prichádzať prvé vozidlá, ktoré boli do Tatra veterán rallye 2013 prihlásené. Najprv to boli osobné automobily a neskôr aj tie nákladné. Aj tu ich čakalo nemalé množstvo priaznivcov. Nakoniec sa účastníci presunuli do neďalekého hotela West, kde ich už čakalo celkové vyhodnotenie relly.

Text: Jaroslav Filo a Peter Vodička
Foto: Jaroslav Filo (01 – 72) a Peter Vodička (73 – 147)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.