Návraty: Podujatie Sahara 2012 aj za účasti našej redakcie

ZÁHORIE – V sobotu 25 augusta 2012 sme sa zúčastnili na vojenskom podujatí Sahara, ktoré sa konalo v tomto roku už po 10. krát. Táto akcia sa uskutočnila vo vojenskom výcvikovom priestore nachádzajúcom sa medzi obcou Hlboké a Senica. V areáli podujatia bolo veľké množstvo vojenskej historickej aj súčasnej techniky, no nachádzali sa tu aj hasičské vozidlá a historické autá vojenskej polície.Vzhliadnuť ste tam však mohli aj stánky z vojenskou tematikou a pred areálom Vás zabavil človek hrajúci na flašinete.

 

 

Na podujatí ste mohli vidieť historické aj súčasné bojové ukážky:

– Sovietski ženisti: Výcvik a boj
– Činnosti ČSLA
– Nemecký prieskum v boji 1943
– Defilé techniky
– Prezentácia činnosti VTSÚ Záhorie

Hlavnou ukážku boli boje „Berlín 1945: Seelow kde do bojov zasiahli aj vojenské lietadlá.

Pre návštevníkov podujatia bola zabezpečená kyvadlová doprava v podobe autobusov Karosa LC 734. Autobusy premávali zo záchytného parkoviska nad obcou Hlboké k areálu podujatia a späť v cca 5 – 10 minútovom intervale. Určené boli najmä pre návštevníkov, ktorí na toto podujatie prišli vlastným autom.

Ti ktorí prišli vlakom, mali na toto podujatie trošku sťažený prístup.Osobné vlaky na stanici Hlboké nezastavujú a od stanice Senica je to do areálu cca 10 km a cesta nie je vôbec označená organizátorom. Od stanice vedie cesta popri letisku a cez les a trvá zhruba 90 minút.

Reportáž z tohto podujatia odvysielanú na TA 3 nájdete TU.

Audio: flasinet.MP3

Text, foto a audio: Patrik Špačinský

 

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.