Návraty: O deň detí z Cabriobusom bol veľký záujem

BRATISLAVA – Pri príležitosti sviatku medzinárodného dňa deti vypravil Dopravný podnik Bratislava do bratislavského lesoparku Cabriobus, ktorý premával striedavo do Lesoparku a na Kačín. Stačilo prísť iba včas na konečnú zastávku ŽST Železná studienka, obsadiť si miesto na sedenie a neopakovateľná jazda „vyhliadkovým“ autobusom sa mohla začať.

Hoci podľa cestovného poriadku sa malo zastavovať na všetkých zastávkach, realita však bola úplne iná. Všetko totiž záležalo, od naplnenosti vozidla a toho či chcel niekto na danej zastávke vystúpiť, alebo nie. Pri niektorých odchodoch  však kapacita autobusu nepostačovala a mnoho ľudí ostávalo na zastávkach smutne čakať na pravidelný spoj č. 43.

Na spiatočnej ceste k bývalej Vojenskej nemocnici

Hoci bol Cabriobus v prvom rade pre rodiny s deťmi, odviezť sa s ním mohol prakticky každý bez rozdielu veku. Detskí cestujúci dostali od milej sprievodkyne pamätný lístok s cukríkom a my ostatní aspoň pekný úsmev. Cieľ cesty bol pri tom pre každého z nás rozdielny. Pri jazde do Lesoparku väčšina cestujúcich vystúpila pri údolnej stanici lanovky, pri ktorej sa počas celého dňa konal pestrá program k medzinárodnému dňu detí.

Karosa Cabrio smeruje k zastávke Lanovka

Nemej zaujímavé však boli aj spoje na Kačín, kde si bolo možné spraviť individuálny program v lone prírody. Nedávno zrekonštruovaný areál totiž ponúka možnosť opekania i preliezky pre deti.a kto má chuť, môže odtiaľ pokračovať po turistických značkách do Lamača, či pútnickej obce Marianka.

Po odchode z konečnej zastávky Kačín

Cestujúci, ktorí mali šťastie n jazdu týmto autobusom, hodnotili túto akciu väčšinou pozitívne. No občas sa niekto zamyslel nad tým, prečo v rámci Dňa detí nejazdí aj historická električka tak ako tomu bývalo po minulé roky. Na to sa ale treba opýtať na iných miestach.

Nuž a čo dodať na záver? Deťom prajeme všetko dobré k ich sviatku a Vám ostatným ešte pekný víkend.

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.