Návraty: Nostalgickým vlakom na tradičný Výlov Hradeckého rybníka a slávnu Hubertovu jazdu

KOJETÍN, TOVÁĆOV – Cez víkend 19. a 20. októbra 2013 sa pri príležitosti tradičného Výlovu Hradeckého rybníka v Tovačově a Hubertovej jazdy v Kojetíně uskutočnili tradičné jazdy po tejto zaujímavej regionálnej trati v cestovnom poriadku uvedenej pod číslom 334 na ktorej je pravidelná osobná doprava od roku 1981 zastavená.

Súprava mimoriadneho vlaku bola tvorená motorovým vozom M 286.0044 ”Krokodýl” brnenského spolku Klub přátel kolejových vozidel (KPKV) a dvojicou prípojných vozov rady Bix. V sobotu zároveň premával aj historický autobus Karosa ŠL 11 na trase medzi Boleloucí, Dubem n/M a Tovačovem, resp. Troubkami a Tovačovem.

Vo vlaku i v autobuse vládla počas jazdy príjemná atmosféra. V historickom motoráku ste si mohli zakúpiť aj rôzne suveníry z tejto trate.

Po príchode do Tovačova na vlak nadväzoval historický autobus ktorý návštevníkov odviezol k Hradeckému rybníku. A komu sa nechcelo zájsť k rybníkom mohol si na stanici pozrieť zaujímavú železničnú expozíciu a odstavený motorový rušeň T 444.1516 „Karkulka“.

Výlov Hradeckého rybníka ukončil nostalgickú sezónu na tejto trati. Ďalšie jazdy sú plánované na rok 2014 tak sa určite príďte odviesť.

Text a foto: Patrik Špačinský
Úprava: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.