NÁVRATY | Nedeľný výlet do Lesoparku spojený s jazdami Cabrio busom

BRATISLAVA – V nedeľu 30. mája 2021 sa pri príležitosti blížiaceho sa sviatku Medzinárodného dňa detí bolo možné odviesť obľúbeným Cabrio busom. Špeciálne upravená Karosa B 732 #299 (ex B 731) z roku 1990 premával na vloženom poradí rekreačnej linky číslo 43 z prestupnej zastávky Patrónka cez Železnú studničku na konečnú zastávku Lesopark.

Vyhliadkové jazdy boli prioritne určené pre rodiny s deťmi, no v prípadne voľných miest na sedenie sa mohol odviesť prakticky ktokoľvek. Cestovný lístok nebol potrebný. Stačilo mať len dobrú náladu a chuť vidieť Lesopark z úplne inej perspektívy. Pamiatkou na jazdu bola nálepka s motívom Cabrio busu a herný plán s tematikou dopravy na výkrese A5, na ktorom sa zo zadnej strany nachádzala mapka s rekreačnými linkami mestskej dopravy.

Smerujeme k zastávke Lanovka

Aj napriek tomu, že vyhliadkový autobus na rozdiel od minulých rokov nezachádzal na Kačín, počas celého dňa si našiel malých i veľkých priaznivcov. Niektorí si s ním spravili iba okružnú jazdu, iní vystúpili v Lesoparku a vychutnávali si pekné počasie v lone prírody. Ba našli sa aj takí, ktorí číhali na najzaujímavejších miestach, aby si spravili pekné fotky s týmto jedinečným vozidlom, ktoré dostalo v uplynulom období nový náter.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Jakub Fried (Cabrio_001 – 004)a Jaroslav Filo (Cabrio:005 – 013)
Video: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.