Návraty: Na vianočné trhy s historickou električkou

VIEDEŇ – Vyzdobené námestia, žičlivá atmosféra vianočných trhov, ale aj premávka historických vozidiel, to všetko môžete nájsť nie len Bratislave, ale aj v blízkom i vzdialenejšom okolí. Aj preto sme minulý rok opäť navštívili hlavné mesto Rakúskej republiky, kde počas adventu v popoludňajších hodinách premávajú dve historické električky “Ströck Weihnachtsbim Wiener Linien” a Manner tramway spájajúce niekoľko vianočných trhov.

“Ströck Weihnachtsbim Wiener Linien” je tradičným projektom dopravcu Wiener Linien a známej pekárne Strock, ktorí každý rok podporujú inú charitatívnu organizáciu. Výťažok z cestovného minulý rok poputoval organizácii ROTE NASEN Clowndoctors International pomáhajúcej chorým deťom.

Nástupnou zastávkou tejto električky je Karlsplatz (zastávka Otto-Wagner Pavilion). Po nastúpení do vyzdobenej súpravy ≠4033 + 5359 nám anjel s Mikulášom k cestovnému lístku pribalili aj chutnú šišku od pekárne Strock. Počas jazdy nám sviatočnú atmosféru spríjemnili aj svetoznáme vianočné melódie ako Tichá noc, Last Christmas, Rudolph The Red Nosed Reindeer a mnohé ďalšie. A hoci cestovný lístok stál 3,50 €, ľudí ochotných prispieť na dobrú vec bolo v električke viac než dosť.

Ströck Weihnachts-bim

Po návrate na Karlsplatz sme počkali na tzv. Manner tramway, ktorá je spoločným projektom viedenského múzea električiek a známej predajne Manner. V historickej súprave 6857 + 1620 s reklamou na obľúbené napolitánky Manner náa mladé slečny počas bezplatnej jazdy obdarovali tradičnými Manner keksíkmi.

Vianočná Manner tramway

Obe električky prechádzali cez Rathausplatz, ktoré je centrom najväčších vianočných trhov v rámci ktorých v popoludňajších hodinách premáva turistický vláčik tzv. Vianočný expres a môžete si tam zakúpiť aj hrnček s motívom vianočných trhov.

Tohtoročné vianočné trhy na Rathausplatz začínajú už 16. novembra a pokiaľ sa chcete dozvedieť viac informácií o premávke vianočných električiek, sledujte náš web, kde nájdete však všetky informácie

Text a foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.