Návraty: Na Prvý parný deň aj s historickým Ikarusom 280

CIMG7807BRATISLAVA – Tento víkend je hlané mesto doslova nabité dopravnou nostalgiou. V uliciach mesta jazdia historické vozidlá DPB a v železničnom múzeu Bratislava-Východ sa počas soboty uškutočnilo podujatie Prvý parný deň, otvorenie sezóny v železničnom múzeu. Aj vďaka premávka historického autobusu k areálu múzea vám prinášame krtátku reportáž z tohto podujatia.

Zatial čo v cente mesta sa konalo tradičné podujatie Bratislava pre všetkých v rámci ktorého premávali historické električky, trolejbus i autobusuy, v areáli železničného múzea to priam rozvoniavalo železničnou nostalgiou. Múzeum bolo pre verejnosť otvorené od 10-tej do 18-tej hodiny a počas celého dňa ponúklo návštevníkom zaujímavý program. Okrem prehliadky vystavených motorových rušňov 444.0060 “Karkulka”, T 444.1082 “Hydraulika”, T 679.019 “Pomaranč”, T 679.1168 “Sergej”, či dieselového rušňa Hunslet 308 HP ste sa mohli povoziť aj na motorovej drezine, stanovišti parného rušňa 331.037 “Uhranka”, či pozrieť si modelové koľajisko. Od 14-tej hodiny sa v priestoroch trubkárne premietali filmy so železničnou tematikou a o 11:00, 13:30 a 15:30 boli pripravené aj prehliadky múzea s odborným výkladom.

Do arélu rušňového depa ste sa mohli dostať historickým motorovým vlakom M 262.007 + prívešák premávajúcim v dvojhodinových intervaloch medzi Hlavnou stanicou a železničným múzeom. Historický autobus Ikarus 280.10 premával v dvojhodinových intervaloch po trase Nový most – Staromestská – Kollárovo námestie – Radlinského – Račianske mýto – Račianska – Pri Šajbách – Východné a späť, čím symbolicky spojil podujatia Bratislava pre všetkých a Prvý parný deň.

Text a foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.