Návraty: Na pretekoch starých motoriek v Prietrži sa zúčastnilo viac ako 30 prekárov

PA110337PRIETRŽ, ZÁHORIE – Z bohatej ponuky veteránskych podujatí, ktoré sa uplynulí víkend konali u nás i v zahraničí, si naša redakcia vybrala populárny viedenský Deň električiek, ktorý tento rok oslavuje 30. výročie a 2. ročník motoristického podujatia Jawa 50 Retro Race na ktorom sa zúčastnilo celkovo 33 domácich i zahraničných pretekárov.

Areál futbalového ihriska sa v nenápadnej obci Prietrž sa už od rána začal postupne zapĺňať motocyklami značky Jawa s obsahom do 50 cm. Dopoludňajšia časť programu bola vyhradená tréningom v disciplinách slalom a šprint.

Ostrý štart pretekov sa začal o jednej popoludní súťažou v slalome. Každý z účastníkov musel za čo najlepší čas zdolať všetky prekážky na vyznačenej trase. Kto vynechal nejaký kúžel, alebo neprešiel cez dosku, dostal 5 trestných sekúnd. No aj napriek tomu ešte nemal nič stratené, lebo v slalome sa konali 3 kolá a najhorší čas sa nebral do úvahy.

PA110319
Na štarte nechýbali ani pretekári v retro oblečení

Motory na plné obrátky sa predviedli aj v 3-kolovom šprinte v ktorom museli súťažiaci čo najrýchlejšie prejsť krátku trať od futbalového ihriska k parčíku a späť. Za riadidlami motoriek boli príslušníci staršej i mladšej generácie, muži i ženy, skrátka všetci, ktorí sú fanúšikmi starých motocyklov. A niektorí z nich dokonca prišli v retro oblečení.

PA110349
Nemenej zaujímavé boli aj preteky v šprinte

Organizátori však nezabudli ani na pekné baby a občerstvenie. Súťažiaci i návštevníci si mohli pochutnať na výbornom guláši, klobáse s chlebom, pive a kofole. Kto si však s jedlom dával načas, mohol si dať už iba z nakrájaného koláča. Nechýbala však ani živá retro hudba v podaní skupiny TRIER.

PA110354
Šarmantné zapisovateľky výsledkov

Podujatie Jawa 50 Retro Race je dvojkolovou oddychovou a zábavnou súťažou. prvé kolo sa koná na jar v obci Bukovec, druhé na jeseň v Prietrži. Pre víťazov sú pripravené veľké darčekové koše, olej, vazeliny a víťazný tím sa môže tešiť z putovného pohára starostky.

PA110449
Milan Rýzek, predseda OZ Autrocross 3R Prietrž, moderátor akcie a pretekár v jednej osobe

Najrýchlejším pretekárom sa stal Igor Chlapečka s celkovým časom 02:21,92, potom nasledovali Tomáš Duchoslav s časom 02:23,40 a Lukáš Krause s časom 02:24,75.

Najrýchlejším slalomárom sa stal Igor Chlapečka s časom 00:53,43, v kategórii šprint zvíťazil Radek Kabát s časom 00:16,65.

Putovný pohár získal TKP tím v zložení Miro Rehuš, Ján Jonáš a Dano Tulák s celkovým časom 07:42,00.

Stiahnite si: JAWA 50RR – poradie Prietrz 2014

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo a Miloslav Pitoňák

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.