Návraty: Na návšteve Zetor galery v Brne

IMG_5347Dne 17.10.2015 jsem navštívil brněnské muzeum traktorů Zetor Gallery. V tomto muzeu je vystaveno asi dvacet traktorů Zetor od prvního typu Zetor 15 z roku 1946, přes Zetor 25, Super 50, pásových verzí 2023 a Super 35 až po nejnovější verze. Všechny vystavené traktory jsou pojízdné, vypadají jako nové a do většiny z nich si můžou návštěvníci vlézt a pohlédnout si je i zevnitř. Kabina nového moderního traktoru mi komfortem připomínala nákladní auto.

Kromě pěkně zrenovovaných traktorů je zde vystavena část traktorového podvozku, videoprojekce historie továrny a celá řada fotografií. Namátkou jmenuji pravděpodobně Zetor 25 táhnoucí letadlo, Zetorbus s větší kabinou pro vnitrozávodovou dopravu osob, zabijačku prasete visící na jeřábu Zetoru apod.

V části muzea mohou děti jezdit ve šlapacích traktůrcích. Nechybí výstava dílů, propagačních materiálů, prodej suvenýrů a knížek apod. Jako suvenýr jsem si koupil formičku na cukroví ve tvaru traktoru. V jedné knížce mě zaujala fotka pásového traktoru Zetor 7320 z Kanady. Z parkoviště před muzeem je přes plot vidět zemědělské stroje a nové traktory.

Na parkovišti mě zaujal i strom s několika kmeny. Muzeum se mi celkem líbilo, myslím si, že by zaujalo všechny technické nadšence včetně malých dětí, které si pohrají ve šlapacích traktůrcích. I šlapací traktůrky pro děti jsou zde na prodej.

Museum je otevŕeno pondelí – pátek od 10-té do 17-té hodiny a v sobotu od 09:30 do 17:00. Vstupné je 50,- K pro dospělú osobu a 25,- Kč pro studenti do 26 let, osoby starší 65 let a skupiny nad 15 osob. Další informace o museu naleznete na stránce http://www.zetorgallery.cz/.

Autor: Martin Šildberger

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.