Návraty: Na Deň otvorených dverí vo vozovni Jurajov dvor prišlo aj tento rok množstvo ľudí

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava pripravil na sobotu 24. septembra 2011 populárny Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutočnil od 10:00 do 15:00 vo vozovni Jurajov dvor. Počas piatich hodín ste mohli vidieť moderné i historické vozidlá, jazdu zručnosti vodičov DPB, či absolvovať jazdu autobusom Karosa B 732.40 Cabrio ≠2999 a vyhliadkovým vláčikom po areáli vozovne. Z historických autobusov tu boli vystavené Karosa ŠL 11, Karosa ŠM 11, Karosa ŠD 11 ≠2032 Europabus, Škoda 706 RTO MTZ ≠236 a Nitrianska Škoda RTO LUX.

Z historických trolejbusov sa predstavili troejbusy Škoda 9 Tr H ≠53 a ≠152a   FBW – Tüscher – Oerlikon ≠80. Z električkovej trakcie ste mali možnosť vzhliadnuť historické vozidlá DPMB #38 .BMEŽ „Päťokeňák“ ≠31 a vozy ČKD Tatra K2 #7086, Schörling ≠8431a ČKD Tatra T2 #215.

V areáli železničného múzea BratislavaVýchod sa v tento deň konalo podujatie Posledný parný deň. Pri tejto príležitosti preto dopravný podnik vypravil mimoriadnu linku č. 154 na trase Vozovňa Jurajov dvor – Sklabinská, na ktorej premával historický autobus ŠM 11 KHA Bratislava. Autobus odchádzal z Vozovne Jurajov dvor o 11:00, 13:30 a 15:30, respektíve z Rendezu o 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 – do Vozovne Krasňany.

Zaujímavosťou tohto ročníka Dňa otvorených dverí bol aj bufet v podobe vyradenej Karosy B 732 CNG ≠1701. Nepochybne najväčším lákadlom podujatia bola čerstvo zrekonštruovaná Karosa ŠD 11 ≠2032 Europabus, ktorá a tešila obrovskému záujmu verejnosti. Autobus bol určený na jazdy do západoeurópskych krajín a bol výnimočný tým, že mal anglickú nápravu Leyland a bol schopný dosiahnuť rýchlosť až 140 kilometrov za hodinu.

Bohatý program moderoval známy to  moderátor Richard Vrablec. Pre deti bol pripravený aj detský kútik s rôznymi súťažami s moderátormi Luciou Habancovou a Branislavom Šántom. Atmosféru spríjemnili vystúpenia skupiny Lojzo, Jakuba Petraníka, Anky Repkovej či gitarové Silent duo. Nechýbala ani tombola s darčekmi od sponzorov podujatia.

Dopravný podnik chcel aj tento rok uchovať tradíciu Dňa otvorených dverí a vďaka partnerom, ktorí na jeho organizáciu prispeli, sa toto podujatie podarilo zrealizovať.

Reportáž z podujatia Posledný parný deň vám prinesieme už zajtra na tomto webe.

Text a foto: Patrik Špačinský
Doplnil: Jaroslav Filo

Komentárov

  1. Zase raz zasnem nad nulovou propagaciou tejto akcie. O co dopravnemu podniku ide? O co najnizsiu ucast? Kazdy den sa trmacam MHD a nevidel som jediny letak ci plagat o tejto akcii.
    Nemam slov

  2. Re skunk propagacia tohoto podujatia bola na velmi vysokej urovni tento rok oproti rokom minulim

  3. Re Skunk: Plagát k tejto akcií bol vo vozidlách MHD. Jeden z nich sme nafotili a dali na web ku článku ak si si nevšimol. A okrem toho o DOD 2011 informoval DPB aj na svojom webe – je tam aj reportáž z akcie, Televízia Bratislava a Televízia TA3. Takže neteráj že nebolo propagované.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.