Návraty: Medzinárodný deň žien prišlo na TREŽ osláviť viac ako 500 ľudí

P3070342TRENČIANSKY KRAJ – Zmes pestrofarebných ruží, prehliadka depa, či jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici. Aj také boli oslavy Medzinárodného dňa žien, ktoré v sobotu 7. marca 2015 zorganizovala partia nadšencov z neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica.

Pravidelní, i noví cestujúci, Slováci, i Nemci, ľudia z okolia i z druhého konca republiky. Tí všetci využili pekné počasie na marcové jazdy električkou. Aj tento krát boli do Trenčianskych Teplíc vypravené 3 páry spojov, no najväčší záujem zo strany návštevníkov bol už tradične o tretej popoludní. Väčšina ľudí do električiek nastúpila už na železničnej stanici v Trenčianskej Teplej, no bez problémov sa dalo pristúpiť aj na nácestných zastávkach. A keďže bolo MDŽ, ženy dostali počas jazdy od nadporučíkov Dušana Nosála a Martina Bielika ružu podľa vlastného výberu. Organizátori však nezabudli ani na tých najmenších, ktorí mohli získať pamätné razítko s motívom električky. A kto chcel, mohol si zakúpiť niektorú z magnetiek TREŽ.

P3070229
Prijmeš moju ružu?

Po príchode do Trenčianskych Teplíc sa mohli cestujúci poprechádzať po rozľahlom kúpeľnom parku, ísť nakŕmiť labute, alebo si zakúpiť vynikajúce kúpeľné oblátky. No ten kto ostal na stanici si mohol pochutnať na horúcom čaji a punči, ktorý bol už tradične v cene lístka.

P3070351
Občerstvenie v Trenčianskych Tepliciach v podobe horúceho čaju a punču

Po návrate do Trenčianskej Teplej mohli návštevníci zavítať do električkového depa, ktoré po necelom mesiaci lákalo ďalšími novinkami. Okrem tradičnej výstavy historických rádiopríjmačov, Škodoviek, motocyklov, bicyklov a motoriek bolo možné obdivovať aj trojkolky, autobusový príves, poštový vozeň, či lokomotívu DH 100. Vzhliadnuť ste mohli aj dobové fotografie TREŽ a detskí cestujúci si nenechali ujsť ani jazdy na modulovej železnici. Najväčším lákadlom však boli jazdy záhradnou tzv. Trenčianskou miniatúrnou železnicou, ktorá sa po zimnej prestávke vydala na svoje prvé tohtoročné jazdy. Novinkou boli panely s výstavou elektroniky od firmy MAS Teplička, ako aj nová nástenka s popisom električiek rady 411, na ktorej môžete vzhliadnuť aj fotky z výhybne Kaňová, či článok o oslavách 105. výročia TREŽ uverejnený v podnikovom časopise bratislavského dopravného podniku.

P3070319
Trenčianska miniatúrna železnica ako jedna z atrakcií pre návštevníkov

Podľa organizátorov dopadla táto akcia úspešne, no ako ju vnímajú tí pre ktorých bola určená? „Veľmi sa nám to páčilo, chodievame pravidelne na každú jazdu a som rada, že je električka stále v prevádzke. Premáva už viac ako 100 rokov a verím, že bude jazdiť ešte minimálne ďalších 100. Škoda len, že už nejazdí každý deň,“ povedala nám mamina z Trenčianskych Teplíc. „Aj my sa vozíme veľmi radi, môj syn má už z týchto akcií celý album a len čo zbadá plagát na ďalšiu akciu povie mi mama pôjdeme sa odviesť s električkou,“ doplnila ďalšia z cestujúcich. „Ani my si nenecháme ujsť príležitosť odviesť sa električkou tak ako za starých čias. Sme radi, že sa našli ľudia, ktorí sa rozhodli udržiavať túto železničku v prevádzke. Veľmi sa tešíme na sezónnu premávku počas leta a nemáme problém zaplatiť za lístok aj 1,- €,“ dodali staršie dámy ku ktorým sa pridala ďalšia rodinka s pozitívnym ohlasom na sezónne jazdy. „V lete je dostatok možností na kúpanie, turistiku, či prechádzku po okolí Trenčianskych Teplíc. Ak sa to zosúladí s vlakmi v Trenčianskej Teplej tak zo strany verejnosti určite bude záujem.

P3070266
Spokojní cestujúci

Ďalšie jazdy električiek sa uskutočnia v sobotu 2. mája 2015 pri príležitosti sviatku svätého Floriána, patróna hasičov. Už teraz sa môžete tešiť na výstavu historických hasičských automobilov, ich súbežnú jazdu s električkou a kto bude mať záujem, bude sa môcť s týmito veteránmi aj odviesť.

A keďže viacerí z Vás sa už pýtajú na sezónnu premávku električky v najbližších dňoch Vám prinesieme jej letný cestovný poriadok. Sledujte náš web a dozviete sa viac.

Autor: Jaroslav Filo
Video: Timea Drobcová

https://www.youtube.com/watch?v=XgNz9zvgjdk&feature=youtu.be

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.