Návraty: Lokomotíva U34.904 „Joy“ sa prezentovala v Bratislave

BRATISLAVA – Najvzácnejšia zachovaná parná lokomotíva Čiernohronskej železnice U 34.904 „Joy“ z roku 1907, MÁV Budapest 1879/1906 ex
LŽ Nálepkovo, ktorú objavil v roku 1982 pán Štefan Muka sa štvrtok 15. novembra 2012 po prvý krát predstavila verejnosti. Jej prezentácia sa uskutočnila o 15:00 na Hviezdoslavovom námestí a počas dvoch hodín budila pozornosť náhodných okoloidúcich. Najväčšiu radosť z nej mali deti, ktorým svojim pískaním na ich tvári vyčarila prekrásny úsmev.

Sprievodnou akciou tejto výstavy organizovanej vrámci „Bratislavskej kultúrnej jesene“ bolo vyhrávanie kapely a 15-minútová jazda historickou električkou BMEŽ ≠31 pre verejnosť, ktorej trasa začínala pred Národným divadlom. K dispozícii bol však aj stánok s propagačnými materiálmi o Čiernohronskej železnici.

Pokiaľ ste túto lokomotívu nestihli vzhliadnuť, nemusíte byť sklamaní. 8. decembra sa totiž predstaví na Mikulášskej jazde Čiernohronskej železnice.

Tak teda nech to para tlačí…

Čítajte aj:

Aktuálne: Lokomotíva U34.904 „Joy“ je opravená
Objavujeme: Oprava púarných legiend pomaly finišuje

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo (DSC082xx), Peter Vodička (05-17)

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.