Návraty: Koniec prázdnin s Karosou C 943 v Nitre

evi_nr172de_8NITRA – V utorok 1. septembra 2015 sa v meste pod Zoborom konala fotojazda s Karosou C943.1944, ktorá bola posledným premávkovým autobusom tohto typu na Slovensku. Celá akcia sa začala pred železničnou stanicou, odkiaľ sa o 10:00 autobus vydal na okružnú jazdu mestom a jeho okolím.

Fanúšikovia autobusovej dopravy sa mohli odviesť cez Plastiku, Idea a Ivanku pri Nitre do obce Branč. Odtiaľ fotojazda pokračovala cez Štefanovičovú, Mojmírovce, Svätoplukovo, Cabaj Čápor, Golianovu, Kmeťovu a Šindolku až do obce Štitáte. Posledná časť trasy viedla cez Pohranice, Dolné Obdokovce a Gorazdovu späť na Autobusovú stanicu.

Ak by ste sa s týmto autobusom chceli odviesť aj v bežnej premávke, máte smolu. Aj napriek jeho dobrému stavu a nedostatku kĺbových vozidiel bol začiatkom septembra na príkaz mesta vyradený a momentálne je odstavený vo vozovni kde čaká na svoj ďalší osud.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Lukáš Straka

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.