Návraty: Konec veteránské sezóny v Hostýnských horách

IMG_5297ČESKÁ REPUBLIKA – Dne 4.10.2015 od 10:00 se v obci Držková u Zlína konal sraz aut Škoda do roku výroby 1995. Zúčastnil jsem se ho se svou zelenou Škodou 120L rok výroby 1985. Sraz se konal v Patriot Campu, který je oblíbeným místem srazů aut. Cestou jsem si všiml několika zajímavých traktůrků. Po zaplacení vstupného 250,- Kč jsem zaparkoval v řadě škodovek. Byly tam zastoupeny různé řady od starých Octavií ze šedesátých let, kdy jedna měla dobový přívěsný vozík, přes Škody 100, 110R, 105, 120, 130, Rapidů, Favoritů až po ,,nové“ Felicie z devadesátých let.

Některá auta byla i ze Slovenska. V dodávkovém voze byla přivezena i legendární závodní Škoda 130RS. Po asi hodinovém prohlížení a focení aut jsem se z rodinných důvodů musel na chvíli vrátit do Zlína, s tím, že se zúčastním vyjížďky ve 13:00.

Při návratu na akci jsem zjistil, že k vozidlům přibyly dva nákladní Liazy – tahače návěsů. Do auta jsem vzal i dalšího nadšence, který neměl vlastní auto a chtěl se vyjížďky zúčastnit. Auta se řadila podle roku výroby, ale mi se povedlo dostat až na konec kolony před Liazy. Trasa vedla přes Kašavu, Podkopnou Lhotu, Trnavu do Slušovic a odtud zpět přes Velíkovou a Kašavu do Držkové. Na kopni Kopná jsem viděl odstavený pravděpodobně přehřátý Rapid. Kolona jela většinou rychlostí kolem 30 km/h a jízda v koloně byla zkouškou mých řidičských dovedností. I mi šla teplota chladicí kapaliny k 90 stupňům, naštěstí mám ventilátor chladiče ovládaný ručním spínačem, takže se mi povedlo motor uchladit. U Slušovic měla kolona asi 49 vozů délku asi 500 metrů. Po návratu do Držkové jsem si vyfotil Liazy, z nichž minimálně jeden stále vozí návěsy, a další vozidla, a vydal se na cestu domů do Zlína. V Držkové a Podkopné Lhotě se mi povedlo vyfotit několik zajímavých továrních i domácích traktůrků a ve Zlíně u obchodního centra starý obytný přívěs, který dříve pravděpodobně sloužil jako opravna deštníků, a rumunský terénní vůz Aro.

Akce se mi celkem líbila.

Další fotky a komentáře naleznete ZDE a mé auto bylo vyfoceno ZDE.

S pozdravem Martin Šildberger

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.