Návraty: Februárové jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc ako odmena za polročné vysvedčenie

TRENČIANSKY KRAJ –  Druhá tematická jazda električiek do Trenčianskych Teplíc bola ako odmena za polročné vysvedčenie. Cestujúci, ktorý mali so sebou vysvedčenie cestovali zdarma. Nechýbala však ani prehliadka električkového depa, či občerstvenie v podobe horúceho čaju i punču, ktorý je už tradične v cene cestovného.

Nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica pripravuje počas roka pre svojich priaznivcov viacero zaujímavých tematických jázd. Niektoré z nich ako napríklad sväto floriánske, či mikulášske sa opakujú každoročne, iné sa viac, či menej pravidelne striedajú. K takýmto akciám môžeme zaradiť polročné vysvedčenie, Medzinárodný deň žien, či Fašiangy. potom čo v minulom roku vzdali TREŽkári hold všetkým ženám za ich obetavú prácu doma i v práci, tento sa rozhodli odmeniť deti za ich polročné vysvedčenie. Veď čo môže byť krajšie ako jazda kúpeľnou električkou spojená s prehliadkou depa a prechádzkou po jej blízkom i vzdialenejšom okolí.

Niektorí cestujúci si počas jazdy fotili okolitú krajinu.

Prvú februárovú sobotu panovalo vonku príjemné slnečné počasie, ktoré týmto tematickým jazdám rozhodne prialo. Na prvom spoji bola električková súprava primerane zaplnená. Voľné miesta na sedenie sa síce rýchlo minuli, no nik sa netlačil. A tak sa dalo v pohode pristúpiť aj na niektorej z nácestných zastávok na trase. Cestujúci, ktorí sa počas jazdy preukázali svojim vysvedčením, cestovali zdarma. Túto ponuku však využili iba deti. Tí skôr narodení pre istotu svoje hodnotenie nepriniesli. Veď čo keby sa náhodou vyzradilo, že neboli až takí bystrí ako sa to doteraz snažili prezentovať. 😀 A nech. Kto sa bojí, nech nechodí do lesa. 😀

Šarmantná sprievodkyňa “kontroluje” deťom ich vysvedčenie.

V Trenčianskych Tepliciach sa bolo možné poprechádzať po pešej zóne a rozľahlom kúpeľnom parku, spraviť si výlet do okolitých lesov, alebo sa občerstviť v niektorom z gastronomických zariadení. Veľkým lákadlom zaiste boli aj kúpeľné oblátky, ktoré sa pečú priamo pred očami zákazníkov. Tí čo sa rozhodli ostať na nástupišti električky, mohli si pochutnať na horúcom čaji a punči, ktorý je už tradične v cene cestovného lístka.

V Trenčianskych Tepliciach si bolo možné pochutnať na horúcom čaju a punči, ktorý je už tradične v cene cestovného lístka.

Po návrate do Trenčianskej Teplej mohli návštevníci zavítať do priestorov električkového depa a pozrieť si expozíciu cestných i železničných vozidiel s modelovým koľajiskom, starými rádioprijímačmi, dobovými uniformami, modelmi cestných i železničných vozidiel, starými cestovnými lístkami a ďalšími artefaktmi z histórie dopravy.

Záujem návštevníkov bol aj o expozíciu cestných a železničných modelov.

Ježiško nám za posledný mesiac vyrástol a svätá rodina sa vydala na cestu do ďalekého Egypta. Názov útulnej staničky na zasneženom modelovom koľajisku sa ale nezmenil. Svätá rodina je totiž v tomto kraji vždy vítaná.

Pohľad na zasnežené modelové koľajisko s betlémskou stanicou.

Záujem verejnosti bol aj o ďalšie dve jazdy električiek do kúpeľného mesta. A hoci cestujúcich už bolo o čosi viac, vypravenie posilového autobusu tento krát nebolo vôbec potrebné. Najväčšiu radosť z jazdy úzkorozchodnou železničkou mali nepochybne detskí cestujúci, no i tí skôr narodení sa pýtali na naše ďalšie akcie.

Hoci ďalšie dva spoje do Trenčianskych Teplíc už boli o čosi plnšie, vypravenie posilového autobusu, nebolo potrebné.

Nuž a ako by to bolo, keby si nebolo možné zakúpiť magnetky s motívom železničky, či knižku Električkou ku prameňom zdravia vydanú pri príležitosti 110. výročia úzkorozchodnej železničky.

Nuž a ako by to bolo, keby sa počas jazdy nedali zakúpiť aj magnetky s motívom železničky.

Počas februárových jázd električiek do Trenčianskych Teplíc sa prepravilo 491 cestujúcich. Ako sa im páčilo? „Ďakujeme všetkým, ktorí sa o túto expozíciu starajú. Deťom sa to veľmi páčilo, my starší sme si zas zaspomínali,“ napísala nám jedna z návštevníčok do návštevnej knihy.

Najväčšiu radosť z tematickej jazdy mali nepochybne detskí cestujúci.

Najbližšie jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc sa uskutočnia na Veľkonočnú nedeľu 12. apríla 20200. Kolektív neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica a folklórna skupina Bosoráci sa už teraz tešia na Vašu návštevu.

Autor: Jaroslav Filo
Video: Peter Čačko; Impuls.press

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.