Návraty: Deň bez áut – MHD zadarmo a premávka historických autobusov v Nitre

NITRA – Európsky týždeň mobility vyvrcholil vo štvrtok 22. septembra 2011 už tradične Dňom bez áut. Cieľom tohto dňa bola popularizácia alternatívnych druhov dopravy, ako sú pešia, cyklistická a verejná doprava, a zároveň znížiť závislosť a dopyt po autách a následne pohonných látkach. MHD v Nitre bola v tento deň zadarmo. Bezplatné cestovanie platilo počas celého dňa neobmedzene pre všetkých cestujúcich.

Okrem toho Veolia Transport Nitra v spolupráci s mestom Nitra pripravila ešte jednu novinku, ktorou  bola premávka dvoch historických autobusov typu Ikarus 280 a Karosa ŠL 11. Tie boli v premávke v čase od 10. do 18. hodiny na dvoch trasách, v hodinovom intervale.

Trasa A: Železničná stanica Nitra – Klokočina, Kmeťova  linka 24
Trasa B: Železničná stanica Nitra – Chrenová, Gorazdova linka 14

Na týchto linkách sa striedali oba autobusy. V Nitre jazdili historické autobusy po prvý krát pre verejnost  a budili veľký záujem u mladých či starších.

Chceme sa poďakovať organizátorom počas akcie jázd historických liniek, Ikarusu a ŠL-ky počas dňa bez áut a to nie len Veolii transport, ale aj samotným vodičom, ktorí tieto jazdy reálne zabezpečovali. Dúfam že sa čoskoro niečo podobné zopakuje.

Text a foto: Patrik Špačinský

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.