Návraty: 500 km slovenských aj na návšteve Incheby

BRATISLAVA –  V dňoch 9. – 11. júna sa uskutočnilo tradičné veteranistické podujatie 500 km slovenských na ktorom sa zúčastnilo veľké množstvo historických automobilov. Trasa týchto pretekov bola rozdelená na tri etapy. Prvá  viedla po dunajskej hrádzi so zastávkou v Medveďove a obedňajšou prestávkou vo Veľkom Mederi. Poobede sa vozidlá vrátili späť do Bratislavy po trase Dolný Štál, Patáš, Gabčíkovo, Šamorín a Dunajská Lužná.

Druhá etapa začínala pri Prezidentskom paláci a viedla pôvodnou trasou 500 km slovenských z rokov 1937 a 1938 cez Pezinskú Babu. Itinerár účastníkov previedol cez Záhorskú Bystricu, Stupavu, Pezinok, Vinosady, Modru, Šenkvice a Senec späť do Bratislavy. 

Tretia a zároveň aj posledná etapa viedla k hradu Devín. Cez Devínsku Novú Ves, Dúbravku, Karlovú Ves so zastávkou v Dopravnom múzeu na Predstaničnom námestí v Bratislave sa poobede vozidlá vrátili do areálu Incheby, dke boli medzi 17-tou a 21-prvou hodinou vystavené verejnosti.

Organizátorom ďakujeme za prekrásne podujatie a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto legendárnej rallye.

Text a foto: Jaroslav Filo

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.