Napísali iní: V Drážďanech po 41 letech naposledy zacinkaly tramvaje Tatra

CKD TATRA T3DRAŽĎANY – Po 41 letech provozu Drážďany naposledy projely československé tramvaje Tatra. I Čechům dobře známé zakulacené „elektriky“ s plastovými sedačkami se z ulic saské metropole stěhují do depa, odkud budou vyjíždět jen při zvláštních příležitostech.

Ještě jednou se nimi svézt a zavzpomínat přišly stovky obyvatel města a milovníků tramvají. Ti se tísnili nejen v zaplněných vagonech, ale lemovali i tratě a zastávky, aby si naposledy tyto „babičky“ vyfotili v akci.

Ačkoli v komfortu cestování nemohou novým nízkopodlažním soupravám konkurovat, fanoušci tramvají na ně nedají dopustit. „Dodnes jsou nepřekonané,“ řekl Zdeněk Tyrner, který na rozlučku drážďanských „tatrovek“ přijel až z Prahy. Jejich jedinečnost podle něj pramení i z jejich množství. „Vyrobilo se jich nejvíc na světě – 25 tisíc,“ dodal.
Do ulic vyjel i originální červený vůz s číslem 2000

Na oslavu jejich odchodu na odpočinek vypravil drážďanský dopravní podnik i originální červený vůz s označením 2000, který křižoval město po původní trase, po níž se před 41 lety tatra poprvé vydala na pravidelnou linku.

Celý článok si môžete prečítať TU.

Zdroj: idnes.cz

Komentár

  1. to jsou jedny z mnoha chvil, kdy jsem hrdý že jsem čech. tyto vozy zná snad celý svět!
    nedá se to podplatit, je jim (strojům) jedno koho vezou. jen léta tvrdé práce se osvědčí zda jsou vyrobeny poctivě.
    V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA!!

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.