Napísali iní: S „albatrosem“ od svítání do západu přes karpatský hřeben

Původně to měly být oslavy 85 let od dostavby prvního úseku tzv. Čachtické trati z Veselí nad Moravou na Myjavu, spojené dne 1. 12. 2012 s patřičným mikulášským doprovodem. Po přehodnocení vhodnosti termínu se jízdy uskutečnily o čtyři týdny později – v sobotu 29. 12. 2012.

Ten den se celá trať doslova obsypala stovkami cestujících i jen nadšených přihlížejících a houfně motorizovaných fotografů a filmařů. S univerzálním názvem „Slavnostná jazda“, v režii místní akční skupiny Kopaničiarsky región a Společnosti železniční, výtopna Veselí nad Moravou proběhly nejen neformální oslavy jubilea, ale shodou okolností i připomínka 20 let od rozdělení Československa, které tuto trať velmi postihlo.

Protagonistky sobotní jízdy 498.104 a T 478.1201 krátce po příjezdu do veselského depa v pátek odpoledne. Obloha byla v tu dobu ještě beznadějně ocelově šedá. Foto Lajos

Celý článok si môžete prečítať TU.

Video:

Záběry lokomotivy 498.104 „Albatros“ z tratě Veselí nad Moravou – Nové Mesto nad Váhom při příležitosti oslav 85. výročí.

Zdroj: Railtrans.sk
Foto: Lajos
Video: Zdeněk Řemenář

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.