Napísali iní: Novodobý Velorex sa predstaví už v marci v Brne

ValorexNovodobú interpretáciu legendárneho Velorexu môže verejnosť vidieť už 10. marca na motocyklovom veľtrhu v Brne. Novinka chce preraziť aj na trhu v USA. Prečítajte si článok denníka Pravda o legendárnych motocykloch značky Valorex.

Otcom celého projektu je Pavel Brída. Komu toto meno nič nehovorí, možno si spomenie na Jawu 555 New Pionýr. Aj za týmto projektom stojí tento opavský podnikateľ. Tentoraz sa sústredil na legendárny trojkolesový Velorex. Jeho kreácia sa však nemôže volať rovnakým menom, pretože názov Velorex je registrovanou ochrannou známkou. Brídlov výtvor preto ponesie názov Velor-x-trike.

Nebude to však nijaký leňochod pre invalidov. Trojkolka bude síce poháňaná motocyklovým motorom, no jeho objem 1,3 litra (štvorvalec z Hondy CB 1300) dáva tušiť, aký potenciál ukrýva. Presné technické parametre nie sú známe, hovorí sa len o maximálnej rýchlosti okolo 200 km/h a akcelerácii veľmi podobnej výkonným motocyklom.  Celý článok si môžete prečítať tu: http://auto.pravda.sk/novodoby-velorex-sa-predstavi-uz-v-marci-v-brne-frb-/sk-amotocykle.asp?c=A100218_163551_sk-amotocykle_P39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.