Náklad ročenky vypredaný, máme posledné tri kusy!

25.8.2009 – Oznamujeme vypredanie limitovaného nákladu I. čísla ročenky československých historických autobusov VETERANBUS 2009. Na sklade máme posledné tri voľné kusy!

Ako všetci viete, prípravu a výrobu ročenky sprevádzali ťažkosti a značné časové omeškanie. Išlo najmä o finančné zabezpečenie, meškanie príspevkov od niektorých autorov a neustále presúvanie uzávierky. I napriek tomu sa nám nakoniec prvé číslo podarilo vydať doslova ,,na kolene“ a zo súkromných prostriedkov, keďže spolky a kluby, zaoberajúce sa renovovaním či organizovaním činnosti historických autobusov sa nejakým spôsobom k ročenke postavili opatrne. Nevadí. Nadôvažok, akoby toho nebolo dosť, značne sa nám skomplikovala distribúcia ročenky po zavedení nového cenníka a klasifikácie produktov slovenskou poštou najmä pre českých čitateľov. Po novom totiž ročenku nebolo možné distribuovaž ako doporučenú zásielku, ale len ako balík (aj keď ide o obálku) a s príslušnými poplatkami na dobierku by sa cena len distribúcie prešvihla cez 12 EUR. Spolu s cenou ročenky by bola táto suma už doslova astronomická. Preto sme prakticky v strede distribúcie upustili od zasielania na dobierku a začali s predajom čisto na základe prijatej bankovej platby. Niektorí klienti tak ušetrili ale zaznamenali sme prípady, že i napriek tomu sa poplatky za medzištátny bankový prevod klientom niektorých českých bánk poriadne nafúkli – tento faktor sme však už nemohli oplyvniť. V každom prípade na základe doterajších skúseností s prvým číslom teda pristúpime k distribúcii druhého čísla ročenky VETERANBUS 2010, ktorá bude realizovaná priamo z odberného miesta v Českej republike, kam časť nákladu dopravíme naraz a budeme distribuovať za bežných podmienok českej pošty. Pre kleintov zo Slovenska samozrejme budeme realizovať zasielanie cez slovenskú poštu, event. súkromných kuriérov (keďže sa pripravuje demonopolizácia slov. pošty).

Vzniknutá situácia s distribúciou nás veľmi mrzí, ale na tom, ako prebehla, už nezmeníme nič. V každom prípade môže byť potešiteľné pre majiteľov ročenky aspoň poznanie, že vlastnia unikátne I. číslo unikátnej publikácie v limitovanom náklade a predpokladáme, že po čase bude mať každý výtlačok vysokú hodnotu.

Čo sa týka obsahu a grafického spracovania, prišli nám samé pozitívne správy. Za všetky ďakujeme. Myslíme si, že ročenka je i napriek výrobným skĺzom a distribučným problémom naozaj vydarená a stáva sa serióznym základom pre ďalšie pokračovania. Plánujeme ročenku rozšíriť v počte strán, ešte viac spestriť rubrikami či odbornými článkami ale aj získať prostriedky na reportážne výjazdy za vozidlami a ďalšie zaujímavé a čítavé materiály priamo z terénu. Všetko záleží od toho, ako sa k načatej práci postavia podnikatelia, sponzori a kluby, ktoré poberajú nemalé sumy napr. na základe inštitútu 2% daní či od sponzorov a darcov a pre ktoré príspevok na vydanie ročenky ako nekomerčnej publikácie nie je de facto žiadnym problémom.

Počas jesene by sme radi spustili v redakcii dve už avízované projekty – cech majiteľov a sympatizantov českých a slovenských historických autobusov a Autobusové noviny. Držte nám palce a každý z vás kto by sa chcel podieľať alebo ľubovoľne pomôcť je v našej redakcii vítaný!

s priateľským pozdravom
ČUS-BUS
Jaroslav Verlík
Veteranbus

1 Comment

  1. Dobry den pan Verlik tu zdeno z oravy ak mate este nejaku rocenku tak by som vas poprosil o zaslanie na adresu Zdenko Vojcak slanicka 448/5,Bobrov,02942. Ja som si ju objednaval viackrat ale asi nespravnym sposobom.A este by som zabudol ze som ziskal ten vcelin rto lux za vcelin vlecku.

    [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‚0 which is not a hashcash value.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.