Na Slovensku možno vznikne múzeum historických autobusov

26.5.2009 – Aj členovia  Klubu historických autobusov (ďalej len KHA) sa zúčastnili jubilejného 10. ročníka stretnutia českých historických autobusov, ktoré zorganizoval  RTO klub v Lešanoch. Popri prehliadke  historických  autobusov bolo snáď najzaujímavejšie stretnutie s  pánom Kocianom,  bývalým konštruktérom Karosy n.p.(na snímke medzi predsedom KHA pánom Matúškom a pánom Koutkom).
Stretnutie, ako po minulé roky, bolo zorganizované v priestoroch vojenského múzea na dobrej úrovni. Môže byť inšpiráciou pre podobné stretnutie majiteľov historických autobusov na Slovensku. To, že aj na Slovensku je nemalé množstvo zberateľov autobusov svedčí aj  ich záujem o Lešany. Nakoľko  na Slovensku sa  takto zamerané stretnutie zatiaľ neorganizuje, viacerí slovenskí majiteľa historických autobusov sa
stretli práve tu. Spoločne sa zhodli, že je potreba niečo podobné zorganizovať aj u nás.

Dobrou správou je aj to, že na Slovensku existuje majiteľ piatoch historických autobusov – autobus
RNa, tri autobusy RTO a jednu šd. Uvažuje o zriadení múzea historických autobusov na Slovensku. O jeho aktivity sa budeme ďalej zaujímať a získať viac informácií.

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.