Na skok k susedom: Akcie pražského múzea mestskej hromadnej dopravy v roku 2021

PRAHA – Hoci súčasná epidemická situácia nie je naklonená organizovaniu akcií, dopraváci s Múzea mestskej hromadnej dopravy vo Vozovni Strešovice veria, že v priebehu roka sa situácia zlepší. Svojich návštevníkov by tak mohli privítať nie len v priestoroch múzea, ale aj na niektorej z nostalgických jázd, ktoré na tento rok pripravujú.

Už v sobotu 27. marca by mala odštartovať tohtoročná premávka historickej linky číslo 41. Či sa tak aj reálne stane, bude závisieť od aktuálnych epidemických opatrení. O mesiac neskôr je v pláne zraz auto-moto veteránov zamestnancov dopravného podniku. Na máj je zase naplánovaná verejná rozlúčka s autobusmi Karosa, ktorú by mala v júli vystriedať obľúbená Pražská múzejná noc.

V letnom období od 2. júna do 1. septembra bude možné múzeum mestskej hromadnej dopravy okrem víkendov a sviatkov navštíviť aj v stredu od 13:00 do 18:00. Posledný júnový víkend (26. a 27. 06. 2021) bude patriť zážitkovým jazdám múzejnou električkovou súpravu #109 + #526 a hsitorickým autobusom Karosa ŠM 11.

V dňoch 12., 13., 19., 20. a 22. júla 2021 sú na programe špeciálne komentované prehliadky „Setkáni s Křížkem“, ktoré sa konajú pri príležitosti 130. výročia prvej elektrickej dráhy v Čechách. V rámci tohto výročia sa 18. júla uskutoční sprievod komerčných električiek  na čele s múzejnou súpravou #109 + #526. Na pondelok 30. augusta 2021 je naplánovaná komentovaná prechádzka po trase prvého trolejbusu.

Cez víkend 18. a 19. septembra 2021 by sa mali uskutočniť zážitkové jazdy múzejnou električkovou súpravou #2222 + #1111 + #1219 a historickým autobusom Škoda 706 RO. O mesiac neskôr sú v pláne komentované prehliadky vozovne Strešovice.

Nadšenci z Múzea mestskej hromadnej dopravy však nezabudli ani na advent. V nedeľu 28. novembra 2021 je plánovaný Adventný koncert a vianočný trh na dvore vozovne, ktorý vyvrcholí rozsvietením, vianočnej flotily vozidiel dopravného podniku. Mikulášske dopoludnie spojené s mikulášskymi jazdami sa uskutoční v sobotu 4. decembra 2021 a na nedele 5. a 19. decembra 2021 je na dvore vozovne naplánované pokračovanie Adventného koncertu a vianočných trhov.

Všetky plánované akcie sa uskutočnia v závislosti od aktuálnej epidemickej situácie. pre aktuálne informácie sledujte webovú a facebookovú stránku Múzea MHD. Pozvánky na jednotlivé akcie sa  budeme snažiť zverejňovať aj na našich stránkach. Pokiaľ sa však súčasná epidemická situácia nezlepší, cestovanie do Českej republiky za týmito akciami (v prípade ich konania) Vám v súčasnosti neodporúčame.

Len pre úplnosť ešte doplníme, že z dôvodu aktuálnych protiepidemických opatrení je múzeum mestskej hromadnej dopravy zatvorené a v premávke nie je ani nostalgická linka číslo 23.

Chcete vedieť aké akcie sa múzeu mestskej hromadnej dopravy podarilo zrealizovať v uplynulom roku a aké vozidla sa začali renovovať? Pozrite si výročnú správu múzea a dozviete sa viac.

Výročná správa Múzea MHD za rok 2020

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.