Múzeum dopravy pozýva: Doprava v kocke

Doprava v kocke_plagatik web2BRATISLAVA – STM-Múzeum dopravy Vás srdečne pozýva na výstava modelov dopravných prostriedkov z kociek stavebnice LEGO  Doprava v kocke pripravenú v spolupráci s členmi slovenského LEGO – fan klubu Tatra LUG.. Výstava je situovaná v klubovni múzea a môžete od 1. marca do 29. apríla 2015.

TatraLUG je prvý slovenský LEGO fanklub, ktorý vznikol v januári 2012. Združuje fanúšikov LEGA z celého Slovenska a taktiež organizuje výstavy a menšie podujatia. Momentálne má 270 členov a počet stále stúpa.

Na výstave v STM – Múzeu dopravy TatraLUG prezentuje jednotlivé LEGO sety modely Technic, LEGOLAND, Star Wars, CITY, Trains, Ferries, Planes, Exclusives, čo je približne 200 ks exponátov.

Rozloha LEGO výstavy sa rozprestiera približne na 100 m2. Výstava je zameraná na dopravu, vystavené sú  primárne automobily, vlaky, vozidlá mestskej hromadnej dopravy, pracovné stroje, lietadlá, lode a Sci-Fi vozidlá.

Centrálnym exponátom je LEGOLAND (LEGO mesto) s jazdiacim vlakom.

Múzeum je otvorené denne okrem pondelka od 10:00 do 17:00.

Autor: STM-Múzeum dopravy

Doprava v kocke_plagatik web

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.