Mikuláš Ivaško: Zhodnotenie veteranistickej sezóny v KHA Bratislava

Rok 2011 je pre členov Klubu historických autobusov výnimočný z dvoch dôvodov. Po prvé oslávil svoje 10. výročie existencie a po druhé podarilo sa po 8 rokoch náročných rokovaní a prehováraní doviesť do Bratislavy Ikarus 620 z Prievidze. ( K tomuto autobusu pripravujeme samostatnú informáciu.) Na počesť10. výročia založenia Klubu historických autobusov vystavil, v rámci akcie Dopravného podniku Bratislava, niektoré svoje autobusy.

Okrem možnosti vidieť tieto autobusy bola aj možnosť previesť sa autobusom ŠM 11.

Za úspech KHA treba považovať nielen dokončenie náročných renovácií vystavených autobusov, ale hlavne zväčšujúci sa záujem o historické autobusy medzi zberateľmi historických vozidiel.

Ako príklad môže poslúžiť nedávne ukončenie náročnej renovácie autobusu RTO Lux majiteľom z obci Široké. Krásnu a úspešnú renováciu je vidieť hneď na prvý pohľad.

Aj keď sa pomaly veteránska sezóna 2011 blíži ku svojmu koncu a historické autobusy sa sťahujú do svojich garáži, začína sa pre členov KHA náročné obdobie. Príprava a začatie renovácie historického autobus Ikarus 620 s evidenčným číslom 102.

Mikuláš Ivaško, KHA Bratislava

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.