Michalovska ŠL-ka – prekvapenie z východu

13.5.2009 – Priznávame, že aj nás východniarov prekvapilo, že v našom kúte krajiny sa netušene nachádza pekná a zachovalá ŠL-11 v rukách milovníkov historických vozidiel – konkrétne ide o Klub historických vozidiel Michalovce. Jeho predseda Slavo Maďar nám do redakcie napísal: ,,Autobus je zachovalý a motoricky je v dobrej kondícií. Je na ňom badať menšie kozmetické vady, miestami sa už začina objavovať menšia korózia, ale dovolím si tvrdiť že je v lepšom stave ako niektoré busy jazdiace na stálych linkách. Naš klub je jeho tretím majiteľom. Ako nový ho zakupil podnik STS Michalovce v roku 1978, ktorý ho využíval na podnikové zájazdy a prevoz futbalistov Michaloviec, nad ktorými mal podnik patronát za bývalého režimu. V roku 1988 bus odkúpil dedinský futbalový klub Telovýchovná jednota Jastrabie, ktorý bol jeho majiteľom do jesene minulého roku, kedy sa nám ho podarilo odkúpiť. Prvý krát sme ich oslovili asi pred dvoma rokmi keď sme si ho prenajali na akciu Zemplín veteran rallye na prevoz účestníkov zrazu do prírodnej rezervácie Morské oko, kam by sme sa toľkými autami nedostali. Už pri prvom stretnutí sme im navrhli odkúpenie busu, ale podarilo sa nám ich presvedčiť po vyše dvoh rokoch. Toľko v kratkosti z historie našho busu,“. Za informácie aj text ďakujeme a tešíme sa na ďalšie aktuality a zaujímavosti.

5 Comments

  1. jaj dakedy som sa na ňom vozil s ačkarmi na zapasi zabity autobus to je :)))))))))))))))))))))))))))))

  2. Jej dakedy som sa na ňom vozil s ačkarmi na futbal ale aj ked sme hrali dorastenci tam sme na ňom chodili paradny autobus to je 😀 😀 😀 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.