Lahôdka pre zberateľov: Legendárny voz prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho

SS-100-X, ako automobil prezidenta Kennedyho nazývala americká tajná služba, mal farbu v odtieni námorníckej modrej, bol zhotovený na objednávku v predĺženej verzii 5,50 m a vybavili ho motorom V8 s výkonom 350 koní. Otvorený voz bol koncipovaný špeciálne na verejné vystúpenia JFK. Po atentáte v Dallase dostal prezidentský automobil titánové pancierovanie a slúžil ešte ďalším štyrom prezidentom: Lyndonovi B. Johnsonovi, Richardovi Nixonovi, Geraldovi Fordovi a Jimmimu Carterovi. Na pamiatku Johna F. Kennedyho má dnes limuzína svoje čestné miesto v Múzeu Henryho Forda v Dearborne v Michigane.

 

Šesťstránková farebná dokumentácia s množstvom zaujímavých informácií o zlatých 60. rokoch!

Ponorte sa do histórie USA a objavte legendárnu limuzínu Lincoln Continental Johna F. Kennedyho. Vzácne fotografie a zaujímavé texty vás zavedú do čias, kedy JFK zastával úrad prezidenta Spojených štátov amerických. Dozviete sa všetko o vývoji fascinujúceho SS-100-X a o tom, prečo sa v deň zavraždenia Kennedyho 22. novembra 1963 pohyboval otvorený voz ulicami Dallasu. Vďaka rozsahu technických údajov vám neostane nič utajené!

Exkluzívny výrobok Editions Atlas.

• Dostanete uvítací balíček „1 exkluzívny model“ + farebnú dokumentáciu za 3,90 € (vrátane poštovného).
• Vždy platíte až potom, ako dostanete balíček.
• Ak doplňovanie zbierky sami neprerušíte, budeme vám zasielať každé 4 týždne ďalšie vozidlo „Presidential cars“ za výhodnú cenu 17,00 € (+ poštovné 2,95 €).
• S vašou 1. zásielkou dostanete 1 prívesok na kľúče; s vašou 2. zásielkou dostanete 1 zaraďovač, 1 náramkové hodinky
• Pokiaľ nebudete s niektorou zásielkou úplne spokojní, máte 7 pracovných dní, odo dňa nasledujúceho po prevzatí zásielky, nato, aby ste sa rozhodli, či si zásielku chcete ponechať, alebo ju chcete poslať späť (v tom prípade platíte len poštovné za vrátenie). Pozor! Pokiaľ zásielku vrátite, neznamená to, že sa ďalšie automaticky zrušia bez toho, aby ste nám oznámili svoje rozhodnutie.
• Máte záruku na výmenu poškodeného tovaru v priebehu prepravy.
• Nemôžeme dodávať zásielky zákazníkom, ktorí majú voči našej spoločnosti dlhy.
• Editions Atlas si vyhradzuje právo upravovať ceny podľa hospodárskych okolností.
• Limitované na 1 objednávku pre domácnosť.

Zdroj: Edition Atlas

1 Comment

  1. Skvelé, pre takých ako ja ako stvorené. Hľadám to už dlho. Mám záujem o tento SS-100-X, potom ak je, Mercedes Benz cabriospecial 320 B ( cabrio W 142 IV), a ešte pár typov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.