KŽM Zlonice informuje: Múzejná sezóna 2013 (doplnené)

ZLONICE – V sobotu 20. dubna zahájí Železniční muzeum Zlonice další sezonu. Nově bude nově otevřeno o sobotách, nedělích i svátcích. Od června do srpna dokonce 6 dnů v týdnu. Vstupné zůstane na loňské úrovni, včetně zvýhodněné vstupenky pro rodiny.

Ani ne za měsíc se opět otevřou brány železničního skanzenu rostoucího v Lisovicích, západní části městyse Zlonice. Klub Železničního muzea Zlonice v něm nabídne nejrůznější novinky a příležitostné akce. Letošní rok se ponese především v duchu oslav 140 let od zprovoznění Pražsko-duchcovské dráhy, která spojila Mostecko a Duchcovsko s Prahou přímou cestou přes Louny a Slaný. K dalším novinkám patří modelové kolejiště ETS se simulací bývalé stanice Břešťany, které se postupně dokončuje.

Díky příznivému stanovisku zúčastněných úřadů bude, přes ztrátu většiny sponzorů, výrazně rozšířena otvírací doba. Do konce května můžete muzeum navštívit o sobotách, nedělích a svátcích. Od června do srpna dokonce denně vyjma pondělí. Naopak se nezmění vstupné, které zůstává ve výši 50 Kč s poloviční slevou pro děti do 15 let a držitele průkazu ZTP. Zachována je i loňská novinka – rodinná vstupenka za pouhých 120 korun. „Přes vlastní ekonomické těžkosti si uvědomujeme tíživou finanční situaci mnoha mladých rodin s dětmi. Právě pro radost malých návštěvníků jsme rodinnou vstupenku zachovali“, říká Marcela Martínková, obchodní manažerka sdružení. „Při slavnostním zahájení sezony v sobotu 20. dubna navíc ke každé přidáme zdarma vocher na dětskou vstupenku do pražského Království železnic, k návštěvě největšího modelového kolejiště v republice.

Slavnostní zahájení sezony nabídne bohatý program včetně jízdy zvláštních vlaků, autobusů, představení nových exponátů i tradiční jízdy na historické malodráze v areálu muzea. Přesný program bude k dispozici počátkem dubna.

Autor: Ing. Tomáš Čech, Klub železničného múzea Zlonice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.