KŽM Zlonice informuje: 15. výročí muzea s výstavou, vlaky i novinkami

ZLONICE – Přesně za měsíc, v sobotu 8. září, oslaví Železniční muzeum Zlonice 15 let od zahájení pravidelného provozu. Téhož dne se zařadí do programu „Turistický deník“ a uvede na trh nové upomínkové předměty. Součástí oslav budou jízdy historických vlaků, výstava silničních veteránů i další doprovodný program.Na základě marketingového průzkumu představí zlonické železniční muzeum u příležitosti svého 15. výročí Turistickou vizitku, kterou se zařadí do dalšího z programů cestovního ruchu.

Současně uvede do prodeje nové upomínkové předměty s motivy cukrovarských lokomotiv, které jsou v expozici vystaveny. „Největší zájem v letošní sezoně projevovali návštěvníci o nejstarší dochovaný diesel ČKD, se kterým jim nově nabídneme placku, a o renovovanou páru Krauss Linz, jejíž podobu ponese Turistická vizitka“, říká průvodkyně Marcela Martínková. „Sortiment doplní i magnetka s šesticí cukrovarských lokomotiv z let 1912 – 1955“, dodává.Jako každé železniční oslavy se ani tyto neobejdou bez historických vlaků. Ten slavnostní vyrazí na svou pouť 8. září z Benešova u Prahy časně ráno ve tři čtvrtě na osm. „Souprava Posázavského pacifiku s letos renovovanou lokomotivou T 435.003 nabídne pohodlné cestování odpovídající zdejší dálkové dopravě před 50 lety, občerstvení v barovém voze i přepravu dětských kočárků a jízdních kol“, říká členka výboru klubu muzea pro ekonomiku a marketing Jana Čechová. „Cestovat s ním lze například z pražského hlavního nádraží (odj. 9:00), Kralup nad Vltavou (odj. 9:48) nebo Slaného (odj. 10:25) a to nejen do Zlonic, ale též do Klobuk v Čechách. Celý areál muzea si tak lze prohlédnout i přímo z jeho paluby“, dodává.Přímo v muzeu budou na návštěvníky od 9 do 15 hodin čekat nejrůznější novinky a výstavy, v provozu bude tradičně i průmyslová malodráha. Děti nově zabaví i výběh s kamerunskými kozami, tatínky už tradičně výstava autoveteránů. Zvláštní vlaky budou do Zlonic vypraveny též z Klobuk (odj. 11:20) a ze Slaného (odj. 13:35). K pohodlné cestě do muzea poslouží i místní jízdy historického autobusu z Klobuk a Zlonic.

Autor: Ing. Tomáš Čech, Klub železničného múzea Zlonice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.