Košickú ŠL11 čakajú opravy motora a náprav

tabberOsudy autobusu Šl-11  majiteľa Františka Šimčáka z Košíc sledujeme od chvíle, než nás naňho upozornil jeden z našich pravidelných čitateľov. Autobus z obce Kojšov pri Košiciach vtedy získala  práve skupina nadšencov okolo F. Šimčáka, ktorá sa združuje okolo Historickej spoločnosti mestskej dopravy. Vozidlo vtedy tak-tak uniklo rozoberaniu bývalého majiteľa, ktorý ho hodlal zošrotovať a rozpredať. Košickí nadšenci ho medzičasom uviedli do udržiavaného stavu a po dôkladnej prehliadke a zistení technického stavu sa rozhodli zháňať peniaze a možnosti, ako začať opravy.

,, Po niekoľkých menších neúspechoch sa nám podarilo nájsť možnosť získania finančných prostriedkov, aby sme autobus začali opravovať,“ uviedol pre Veteranbus František Šimčák. ,, Vozidlo, ktoré je v súčasnosti ešte súkromným majetkom, musíme previesť do stavu Historickej spoločnosti mestskej dopravy v Košiciach a na základe prepisu potom je možné uvoľniť prostriedky od spoločnosti TEHO Košice, ktorá nám ich prisľúbila.  K prepisu je však potrebný podpis historika mesta Gabriela Kladeka – čakáme už iba naňho,“ dodal F. Šimčák.

Autobus následne poputuje do špecializovanej opravárenskej firmy Z&H Kurimany pri Levoči, kde sa podrobí najmä opravám motora a náprav.  ,,Radi by sme autobus aj striekli, zatiaľ bez väčších karosárskych zásahov,“ hovorí F. Šimčák. Pribeh košickej ŠLky budeme sledovať ďalej.

text: Jaroslav Verlík, foto František Šimčák

tabber

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.