Košická Karosa ŠL-11 na Prebúdzaní Katky 2012

KOŠICE – Sobotňajšie dopoludnie patrilo v Košiciach milovníkom železničnej a autobusovej histórie. Na každoročnom podujatí, ktorým sa otvára sezóna známej historickej úzkokoľajky v Čermeli, sa v košickom železničnom depe zišlo i napriek nevľúdnemu počasiu množstvo obdivovateľov na podujatí pod názvom Prebúdzanie Katky. Tento rok však mali návštevníci možnosť doviezť sa do depa z mesta poprýkrát historickým autobusom Karosa ŠL-11. Túto ,,historickú“ chvíľu sme samozrejme využili aj my a odviezli sme sa od Námestia Maratónu mieru až priamo do depa a späť.

Košickú Karosu ŠL-11 majú v rukách tí najpovolanejší – vodiči košickej mestskej hromadnej dopravy, ktorí ju uviedli do prevádzkového technického stavu – to znamená, že autobus pôsobí ako by bol v prevádzke ,,práve teraz“. A to je fajn. Ešelka na kyvadlovej trase z Námestia MM cez Mlynský náhon a Palackého až do depa pútala pozornosť okoloidúcich a dávala najavo, že prvý košický historický autobus sa stane neodmysliteľnou súčasťou kultúrnych podujatí v Košiciach. Mrknite si fotky a pri najbližšej akcii dovidenia!

PS: fotografie Karosy ŠL-11 nájdete v tomto článku a rozsiahle fotografie a videa z Prebúdzania Katky na našej partnerskej stránke www.gemer.biz  na tomto linku.

text a foto: Jaroslav Verlík

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.