Knižný tip na prázdniny: 60 rokov autobusovej dopravy ČSAD Banská Bystrica a Na úzkém rozchodu v Trenčianských Teplicích

60 rokov CSAD BBV dnešnom tipe na prázdniny vám ponúkame zaujímavé knihy s dorpavnou nostalgiou, ktoré sa aktuálne objavili na pultoch knihkupectiev. Prvá z nich sa venuje 60-ročnej histórií československej autobusovej dopravy v Banske Bystrici, druhá naopak mapuje históriu trenčiansko-teplickej električky.

60 rokov autobusovej dopravy ČSAD Banská Bystrica

Publikácia, ktorá mapuje vývoj regionálnej autobusovej dopravy v Banskej Bystrici v období rokov 1949 – 2009, od obdobia pred vznikom ČSAD až po súčasnosť. Podrobne sa venuje vývoju linkového vedenia prímestskej autobusovej dopravy, vrátane obdobia pred rokom 1949. Prináša tiež informácie o financovaní regionálnej dopravy, či o autobusoch využívaných v prímestskej doprave SAD Banská Bystrica. Čitateľov môžu zaujať dobové fotografie a archívne dokumenty.

Objednavky na knihu zasielajte na e-mailovú adresukniha@kamim.sk.

Na úzkém rozchodu v Trenčianských Teplicích
Zdeněk Maruna, Petr Joachymstál

Na úzkem rozchoduVázaná kniha, laminovaná obálka, formát B5, 264 stran, 337 fotografií, 35 typových výkresů vozidel, 19 plánů vrchních staveb, 22 kolejových plánů stanic, 4 mapy, řada ilustrací, 1 vložená příloha. 1. vydání, ISBN 978-80-86765-13-6
Tentokrát nás kniha zavádí na slovenskou elektrickou místní dráhu s rozchodem 760 mm z Trenčianské Teplé do Trenčianských Teplic, která v roce 2009 oslavila sté výročí. Autoři se podrobně zabývají historií výstavby a provozu a vozidly, která na této lázeňské dráze jezdila a jezdí. Mimo „domácích“ vozidel zde najdete technický popis a výkresy vozidel Čiernohronské lesní železnice hostujících zde během oslav nebo při obnově svršku. knihu doplňují unikátní historické fotografie, řada precizních výkresů i snímky ze současnosti.
Pozor – při objednávce u vydavatele do 30.9.2010 zaváděcí cena 495,- Kč

Knihu si môžete objednať prostredníctvom stránky http://www.vydol.cz/.

Zdroj: http://www.busportal.sk/modules.php?name=article&sid=6741 a  http://www.vydol.cz/

Komentárov

  1. Zatiaľ vlastním len brožovanú históriu za 4 euroše som ju kúpil na autobuske v BB. Majú aj tú viazanú, ale aj moje financie boli viazané na niečo iné,takže uvidíme.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.