Klub železničných modelárov Bratislava oslavuje 50. narodeniny (2)

Kzm_bratislava_1_final_svkV druhej polovici deväťdesiatych rokov zobrali dvaja členovia nášho klubu rozum do hrsti a začali cestovať s vozňom na toľko výstav a akcii, na koľké to len šlo. Vozeň sa objavil na výstavách po celom Slovensku, Česku, Rakúsku, či Maďarsku a všade zožal veľký úspech. K dvom členom sa pridalo ešte pár ďalších a takúto „výstavnú šnúru“ ťahal náš klub s prestávkami až do roku 2007. V ďalších rokoch sa vzhľadom na stav poštového vozňa naši členovia sústredili hlavne na prezentácie v Múzeu dopravy v Bratislave a to až do roku 2012.Technický stav poštového vozňa sa výrazne zhoršoval a jeho poslednou verejnou prezentáciou pred skončením platnosti všetkých prevádzkových povolení bola výstava železničných vozidiel v Železničnom múzeu v Bratislave – RENDEZ 2012. Odo dňa 01. júla 2012 je vozeň nespôsobilý do premávky a od tohto dátumu taktiež nesmie opustiť priestor Železničného múzea v Rači. Jeho Revíznu opravu vykonávame dodnes.

Pri príležitosti päťdesiateho výročia nášho klubu sme pripravili niekoľko aktivít a darčekov, ktorými sa chceme prezentovať v tom najlepšom svetle a ukázať, že aj napriek mnohým úskaliam má náš klub dvere otvorené pre ďalších a ďalších nových členov.

Jednou z najviditeľnejších zmien je nové logo, ktoré sme začali používať od januára tohto roka. Jeho náhľad uvidíte na konci tohto článku. Okrem loga chceme priniesť modelovú železnicu viac medzi ľudí a preto pripravujeme sériu aktivít, do ktorých sa budú môcť zapojiť aj tí najmladší fanúšikovia modelových vláčikov. Prvou takouto aktivitou je modelársky krúžok.

V spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Rača sme zriadili od marca 2016 krúžok pre modelárčenia chtivé deti vo veku približne deväť – desať rokov. Krúžok sa koná v račianskom Kultúrnom stredisku IMPULZ na Dopravnej 22 vždy v utorky v čase 16:00 – 18:00. Prihlásiť svoje detváky na krúžok môžete na adrese vlacikari@kzm-ba.sk. Okrem toho pripravujeme pre Vás krúžok aj v Múzeu dopravy, a to v stredy od 16:00 do 18:00. Tento krúžok zatiaľ ale nie je oficiálne spustený, preto nie je možné sa naň prihlásiť. Na pomoc si nás zavolala aj vynikajúca súkromná základná škola Felix, pre žiakov ktorej tiež pripravujeme krúžky železničného modelárstva.

Okrem krúžkov sme v priebehu minulého roka pripravili aj niekoľko výstav v Bratislave i na západnom Slovensku. Na výstave sa detiská mohli pokochať živou modelovou dráhou a vystavenými modelmi od výmyslu sveta. Na výstavu sme vždy priniesli aj niekoľko vzácnych kúskov a pre náročnejších boli pripravené zápisy zo železničiarskych kroník a stručný prehľad o histórii železnice v danej lokalite. Výstavy pripravujeme aj v roku 2016 a detaily o nich sa dozviete v  zvláštnom – „pozvánkovom“ – článku.

Budeme veľmi radi, keď nám napíšte Vaše zážitky zo železničného modelárstva, či už s našim klubom, alebo priamo z Vášho života. Náš klub je tu pre Vás aj v prípade poradenstva pri stavbe modelového koľajiska. Zapíšte si dobre niekoľko adries, kde sa o nás dozviete viac a zanechať nám tu môžete aj všetky Vaše otázky, alebo pozdravy, či nápady:
– kzm-ba.sk
– vlacikari@kzm-ba.sk
– Facebook: Klub železničných modelárov Bratislava

Ďakujeme Vám za Vašu priazeň a tešíme sa na skoré stretnutie s Vami. 🙂

» NOVÉ LOGO V KŽM BA «

Matej Benčík
Predseda občianskeho združenia
Klub železničných modelárov Bratislava, o. z.

Komentár

  1. Ahojte mam na predaj po dedkovi modely Märklin lokomotivy aj nejake vozne stare ak chcete 0944 609 607

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.