Kalendár akcií 2016: Kolej-klub z.s.

ČESKÁ REPUBLIKA – Kolej–klub z.s. naväzuje na tradíciu dnes už neexistujúcej firmy Kolej klub, s. r. o. založenej v Ústí nad Labem roku 1994 za účelom získania vyradených historických vozidiel určených na likvidáciu. Základ občianskeho združenia Kolej–klub, z. s. sa začal sa začal tvoriť už niekoľko rokov pred dátumom oficiálneho vzniku v prostredí turnovského depa.

Avšak až v roku 2013 sa skupina priateľov rozhodla dať svojej činnosti úradný ráz, a tak Kolej–klub, z. s. oficiálne vznikol ako záujmové a dobrovolné združenie zberateľov a priaznivcov historickej dopravnej techniky.

Hlavnou činnosťou Kolej-klub z.s. je získavanie ďalších ohrozených vozidiel, ich zachovanie s následnou renováciou a zberom informácií o týchto vozidlách. Výsledkom tejto činnosti by malo byť uvedenie týchto vozidiel do vystavovateľného, alebo prevádzkyschopnéhho stavu a snaha o znovu oživenie upadajúceho záujmu širokej verejnosti a predovšetkým mladej generácie o historickú dopravnú techniku. Doplnkovou činnosťou je snaha o získanie a zachovanie dokumentácie vzťahujúcej sa k prevádzkovaniu železničnej dopravy a jej propagáciu nie len v Libereckom kraji.

Súčasný rozsah zbierkového fondu je v súčastnosti pozostáva zo 16 železničných vozidiel, mapujúcich vývoj osobnej i nákladnej železničnej dopravy približne od roku 1880 do roku 1960 a 3 cestné vozidlá.

Aj v tomto roku si pre Vás Kolej-klub z.s. počas hlavnej turistickej sezóny pripravil viacero zaujímavých akcií so železničnou tematikou.

akceKK2016

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.