Kalendár akcií 2015: Záhradná železnica Drásov

zahradni-zelezniceZáhradná železnica Drásov je múzejná expozícia úzkokoľajek rozchodu 600 mm, vybudovaná člennmi spolku „KLUB 600“ na súkromnej záhrade v obci Drásov u Čebína, v zvlnenej krajine na okraji Českomoravskej vysočiny (cca 20 km severozápadne od Brna). Okrem prehliadky lokomotíviek a vagónikov sa môžete odviesť replikami osobných vagónov zo začiatku minulého storočia na predvádzacej dráhe cca s 15 výhybkami o celkovej dĺžke cca 400 m.

Prevádzková obsluha záhradnej železnice v prvorepublikových uniformách, kartónové cestovné lístky a celé prostredie areálu so štýlovým depom-remízou a staničnou budovou vyvolávajú ilúziu dávno uplynulých dôb, kedy vrcholom techniky bola parná lokomotíva.

Záhradná železnica je v prevádzke po celý rok – od mája do októbra od 12:00 do 18:00 a od novembra do apríla od 12:00 do 16:00. Železnička premáva spravidla každú prvú nedeľu v mesiaci a pre návštevníkov je zabezpečený aj predaj upomienkových predmetov a občerstvenie. V areáli sa nachádza aj exteriérové modelové koľajisko na ktorom premáva dvojnápravová parná lokomotíva U 25.0 „Steinz“.

 

TERMÍNY JÁZD V ROKU 2015
Január 03. a 04. 01.
Február 01. 02.
Marec 01., 14. a 15. 03.
Apríl 04. a 05. 04.
Máj 02., 03., 16. a 17. 05.
Jún 06., 07., 20. a 21. 06.

 

O  termínoch v ďalších mesiacoch roka Vás budeme priebežne informovať. Individuálne termíny vrátane skupín a školských výletov si treba dohodnúť s p. JUDr Zdenkem Jobánkem (606 333 066).

Depo
Areál depa záhradnej železnice

 

Prevádzkový poriadok:

Vstupné pre dospelých je 40,- Kč, deti do 15 rokov platia 30,- Kč. Vzhľadom k tomu, že záhradná železnica funguje bez sponzorských príspevkov a dotácií, ŤZP? ŤZP-S, dôchodcovské a skupinové zľavy sa neposkytujú.

Vstup so psom je možný len so súhlasom prevádzkovateľa s použitím náhubku a vodítka. Trhanie ovocia a veškerých rastlinných plodov v areáli je zakázané. V prípade hrubého porušenia pravidiel môže je prevádzkovateľ oprávnený vyhodiť návštevníka z areálu. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo zmeny a zrušenia termínov informovaním na webe i na bráne areálu.

Doprava:

Obec Drásov leží na spojnici medzi Brnom a Tišnovem, presnejšie medzi obcami Malhostovice a Hradčany alebo Tišnovem.

mapa

Vaše auto, alebo bicykel môžete zaparkovať v areáli železnice. Pri ceste autobusom treba vystúpiť na námestí v Drasove a pokračovať do jeho spodnej časti, kde sa areál záhradnej železnice nachádza.

Ďalšie informácie o záhradnej železnici nájdete TU.

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.