Kalendár akcií 2011: Jazdy historickou súpravou metra EČS v Prahe

P1030136PRAHA – Dopravný podnik hlavného mesta Prahy pripravil nie len pre priaznivcov mestskej hromadnej dopravy dopravy ojedinelý zážitok. Raz za mesiac sa budú môcť odviesť historickou súpravou, zloženou z vozov prvej generácie vozidiel pražského metra. Akcia sa koná v rámci projektu Hospodárskej komory hlavného mesta Prahy „Zážitková turistika“.
 
„Historická súprava, s ktorou sa môžu záujemcovia odviesť, je tvorená tromi vozmi typu Ečs. Tie boli pražskému dopravnému podniku dodané v rokoch 1973 – 1976 z vtedajšieho SSSR. Súprava je trojvozňová a to preto, že v rovnakom zložení bola 9. mája 1974 zahájená pravideľná prevádzka metra v úseku Kačerov – Sokolovská (dnešná stanica Florenc) na lince C,“ uviedla Ilona Vysoudilová, vedúca Tlačového oddelenia Dopravného podniku.
Okrem zážitku z jazdy, ktorá povedie trasou metra linky C z depa Kačerov do stanice Nádraží Holešovice a späť, si môžu návštěvníci prehliadnuť aj zázemie metra v depe Kačerov.

Jazda historickou súpravou metra vznikla v rámci projektu HKHMP „Zážitková turistika“, ktorý ponúka záujemcom o nevšedné slúsenosti možnosť zaspomínať si na časy minulé. Trojvozová súprava vyjde na cestu vždy raz do mesiace v maximálnom počte 90 cestujúcich na jednu prehliadku. Prehliadka sa koná dvakrát denne, a to vždy v sobotu o 10:00 a 14:00. Celý program trvá približne dve hodiny a cena vstupenky je 150 Kč. Deti do 10 rokov majú v prítomnosti rodiča vstup zdarma.

Termíny jázd:
19. 03., 16. 04., 21. 05., 11. 06., 16. 07., 20. 08., 17. 09., 15. 10., 19. 11., 17. 12.

Čas stretnutia: o 09:55 a 13:55
Miesto stretnutia: priestor pred hlavnou branou depa Kačerov, Sliačská 1, Praha 4,
Záujemcovia si môžu rezervovať vstupenku na: www.prahatechnicka.cz

Program stretnutia:

 Pracovníci jednotky Správa vozidiel Metro najprv zoznámia návštevníkov s bezpečnostnými pravidlami, ktoré musia dodržiavať v areáli DPP. Následne bude návštěvníkom predstavené depo metra Kačerov, záujemcovia môžu položiť súvysiace otázky, na ktoré im pracovníci depa radi odpovedia.
 O 11:00 a 15:00 opustí súprava Ečs 38. koľaj depa Kačerov a vydá sa na koľaje trate C. Počas jazdy budú mať návštevníci možnosť prehliadnuť si kabinu strojvedúceho tohoto historického vlaku v bežnej prevádzke i s praktickou ukážkou práce strojvedúcich, ktorí budú vlak obsluhovať v dobových uniformách. Ďalej sa zoznámia s výhľadom na rozvietený tunel metra s krátkou zastávkou v tubusu mostu cez nuselské údolie, so súpravou sa navštívi zázemie obrátiska v stanici Nádraží Holešovice a nahliadnu do mnohých ďalších inak neprístupných miest prevádzky pražskej podzemnej dráhy. To všetko s náležitým odborným výkladom stále prítomných pracovníkov Dopravného podniku.
Po absolvování jednoho kola v dĺžke Kačerov – Nádraží Holešovice a späť, absolvujú cestujúci zážitkovej jazdy „záťah“ so soúpravou do jej domovského depa Kačerov. Predpokladaná doba prehliadky sú dve hodiny.

Cena:
– 150,-Kč/osoba,
– deti do 10 rokov vstup zdarma za doprovodu aspoň jedného z rodičov za podmienky, že v prípade naplnenia vozu nemusí byť pre deti zabezpečené miesto na sedenie.

Dôležité upozornenia:
– V priestoroch haly depa platí zákaz fotografovania.
– Vlakový dispečér môže v naliehavých prípadoch zruišiť jazdu súpravy Ečs. V takom prípade bude návštevníkom ponúknutý náhradný termín.
– Obsadené budú iba dva vozy. V každom z nich bude prítomný spôsobilý zamestnanec Dopravného podniku podľa nariadenia Drážneho úradu.
– V prípade neskoršieho príchodu neni možné návštevníka dodatočne v pustiť do areálu. Zážitok mu v tomto prípade prepadá.

Dopravné spojenie:
Autobusová doprava zo staníc metra linky C na autobusovú zastávku Depo Kačerov: 
– zo stanice Kačerov: linka číslo 170 smer Jižní Město,
– zo stanice Roztyly: linka číslo 118 smer Dvorce,
– zo stanice Budějovická linka číslo 118 smer Roztyly a linka číslo 121 smer Sídliště Spořilov.

Zdroj: Dopravný podnik Praha
Foto: http://dp-jihlava.blog.cz/rubrika/fotky-z-akci
Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.