Kalendár akcií 2011: Automuzeum.cz

Auto-veteránLIBERECKÝ KRAJ – Automuzeum-cz už 8 rokov prevádzkuje múzeum motoristickej histórie libereckého kraja v areáli vratislavického pivovaru Konrad. Okrem toho však počas roka organizuje aj množstvo zaujímavých veteranistických akcií na zúčastňujú majitelia a sympatizanti historických vozidiel zo širokého okolia. V nasledujúcom článku vám prinášame kalendár akcií tohto múzea na rok 2011.

Classic Rallye Ještěd
28. – 29. apríl 2011

Dvojdenná jazda historických vozidiel libereckým krajom s cieľom v areáli vrasovického pivovaru Konrad.

 

Prvomájový Autofestival
1. máj 2011

Tradičné prvomájové stretnutie historických vozidiel z celého regiónu. Ranná prvomájová jazda Libercom, výstava veteránov a testovanie v areáli pivovaru a krátky popoludňajší výlet do okolia.

 

Klubový výlet
13. – 14. máj 2011

Autokárový výlet do múzea Prototype Hamburg a akci 24.Oldtimertage Berlin – Brandenburg.

 

Národný deň veteránov v pohybe
11. jún 2011

Druhý ročník voľného dňa jázd historickými vozidlami, aby ich v ten deň bolo vidieť na cestách čo najviac.

 

Výjazd veteránov na Ještěd
10., alebo 17. júla júla 2011

Jazda spoľahlivosti po 11 km dlhej trase stále do kopca až na úplný vrchol hory Ještěd. Jazda je určená výhradne pre vozidlá staršie ako 65 rokov (vyrobené do roku 1946).

 

Scottish Rallye Game 2011
18. – 19. august 2011

Turisticko-orientačná jazda historických automobilov výhradně anglickej výroby, starších ako 30 rokov, Libereckým krajom. Jazda je zakončená účasťou na X. ročníku akcie Škótske hry s výstavou na štátnom zámku Sychrov u Liberce.

 

Škótske hry 2011
20. august 2011

Tradičné stretnutie historických automobilov výhradne anglickej výroby na Štátnom zámku Sychrov u Liberce. Akcia je súčaťou tradičnej  jedinečnej akcie Śkótske hry, kam každoročne prichádzajú stovky návštevníkov a veľkých priaznivcov ostrovnej histórie.

 

18. Ferdinand Porsche Festival
2. – 4. september 2011

Tradičné stretnutie majiteľov a priaznivcov vozov Porsche, tento rok po prvý krát obohatené o stretnutie vzduchom chladených automobilov Volkswagen. Akcia sa uskutoční voVratislavicích nad Nisou u Liberce, priamo v rodisku Ferdinanda Porsche, na oslavu jeho nedožitých už 136. narodeninán (* 3. september 1875).

 

Tajný výlet veteránom
20. októbra 2011

Obľúbený výlet za neznámým ale zaujímavým cieľom na záver každoročnej motoristickej sezóny historickými vozidlami. Štart je v pivovare Konrad, dĺžka trasy cca 100 km.

 

Klubová beseda v šenku pivovaru Konrad
Každú prvú stredu v mesiaci

Každú prvú stredu v mesiaci sa od 17:00 schádzajú v šenku pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce schádzajú fanúšikovia historických vozidiel. Vítáni sú všetci priaznivci veteránov, ktorí si chcú pokecať.

Termíny klubových besied: 2. marca, 6. apríla, 4. mája, 1. júna, 6. júla, 3. augusta, 7. septembra, 5. októbra, 2. novembra a 7. decembra 2011

Spracoval: Jaroslav Filo
Zdroj: http://www.automuzeum.cz/index.php/akce-automuzea/kalendar-akci-automuzea-2011.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.