Ikarus 283, ev.č. 1512 opäť zasiahol do premávky

CIMG1308aBRATISLAVA – Na sviatok všetkých svätých, v pondelok 1. novemra 2010 sa do premávky opätovne zaradil legendárny Ikarus 283 ≠1512.  Autobus stál na Hlavnej stanici v sprievode dopravného dispečingu, aby na pokyn dispečéra vykonal pravideľne nepravideľné odchody študentskej posilovej linky. Posledné odchody boli vykonané o cca 21:58 a 22:44. Či sa posledný zástupca Ikarusov radu 200 zaradí do premávky aj v iné dni, alebo to bola jeho posledná jazda nevieme.

V diskusií na jednom z webov o mestskej doprave sa objavila správa, že autobus išiel ako divý, rýchlosť ako za starých čias, iba tyče v autobuse už hrdza okusuje. Autobus mal nainštalované označovače na lístky a široké BUSE pri kabíne šoféra a bola z neho cítiť aj nafta, ako keby ho zahrievali na zajtrajšiu rannú špieku.

Zaujímavosťou je, že na tomto webe sa ešte v ten deň objavila správa o premávke 1512 na linke 131. Ale na druhý deň už bola aj s aktuálnou fotkou vymazaná.

Nám sa Ikarus 283 žiaľbohu nepodarilo nafotiť, lebo nám vždy pred nosom odišiel.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Archív

3 Comments

  1. Podľa toho, čo sa píše pri tejto, ale aj pri nasledujúcih fotkách na bratislavskom imhd-čku, tak zrejme to bola jeho posledná jazda. Škoda no 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.