II. Oldtimer setkání v Mořicích se zúčastnila stovka automobilů

P10100050MOŘICE – V sobotu 21. augusta občianske združenie Historic cars club s podporou Praga Grmela, za finančnej podpory Olomouckého kraja, Starorežné, partnerstva Rádia Haná a drobných sponzorov zorganizovalo pred mořickým zámkom II. Oldtimer stretnutie. Atmosféru tohto podujatia vám v nasleujúcom článku približi Ing. Martina Rystonovská z občianskeho združenia Historic cars club.

Historická nablýskaná vozidla se sjížděla na prostranství před mořickým už od pátečních hodin. Návštěvníci mohli shlédnout desítky nejrůznějších továrních značek. Pro účastníky byla připravena soutěžní spanilá jízda cestami regionu se zastávkou a návštěvou „Starorežné“ a Hasičského muzea, jízda zručnosti na motokárové dráze a malé překvapení nakonec.

Akce se zúčastnilo a zaregistrovalo okolo 90 automobilů, ale před zámkem jste mohli okolo desáté hodiny dopolední shlédnout něco přes stovku automobilů. Kvůli jednotlivým objížďkám v regionu se ke spanilé jízdě přidávali další jednotlivý opozdilci, zvlášť ze Slovenska.

Závěr setkání patřil slavnostnímu vyhodnocení a vyhlášení soutěží např. o diváckou soutěž elegance, nejlepší dosáhnuté dovedností výsledky ve spanilé jízdě, či o nejzručnějšího jezdce na motokárové dráze, samozřejmě nechyběl i smolař setkání a další.

Pro jednotlivé vítěze a účastníky setkání bylo na závěr připraveno malé překvapení, létající konfety při doprovodu fanfár.

Někteří účastníci setkání využili pozvání pořadatelů a zůstali přes noc, poslední návštěvník setkání odjížděl z Mořic v odpoledních nedělních hodinách. Nutno podotknout, že toto setkání mělo hojné zastoupení slovenských účastníků, ale i mezi zahraničními účastníky se objevila italská a maďarská posádka.

Pořadatelé by rádi poděkovali za účast na II. Oldtimer setkání a těší se na další ročník.

Pořadatelé Historic cars club, o.s.
Ing. Martina Rystonovská

Historic cars clubu ďakujeme za priblíženie atmosféry II. Oldtimer stretnutia v Mořicích a vám ostatným pripomíname našu e-mailovú adresu redakcia@veterany.eu na ktorú nám môžete okrem iného posielať  aj reportáže z rôznych veteranistických akcií.

Pod článkom nájdete niekoľko fotografií z tejto prekrásnej veteranistickej akcie. Ďalšie fotografie nájdete TU.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.