HLASUJTE za náter nového Starého mosta!

most

V posledný januárový deň spustilo hlavné mesto oficiálne hlasovanie za budúci vzhľad rekonštruovaného Starého mosta. Viac sa dočítate v článku.

 

 

 

 

 

Od 31. januára do 17. februára 2014 bude môcť bratislavská verejnosť hlasovať o budúcom vzhľade nového Starého mosta, pričom si môže vybrať spomedzi troch farebných kombinácií. Našťastie sa do ankety nedostali farby typu žltá, čierna, biela, červená…., ktoré sa na starý most nehodia, ale len decentné farebné kombinácie:

ZELENÁ

Zelená farba bola typická pre predchodcu Starého mosta. Takmer všetky časti mosta sú pri tomto variante ladené do zelenej farby. Žiaľ, pôsobí to veľmi jednotvárne. V ukážke môžeme vidieť, že do zelena bude ladené naozaj takmer všetko. Zelená konštrukcia mosta, zelené zábradlie, zelený ostrovček, zelené lavičky, zelená cyklotrasa, zelený chodník, zelený Dunaj, zelená zeleň, ešte že koľajnice ostanú strieborné 😀

 

SIVÁ 

Sivú farbu niesol Starý most (resp. vtedy most Červenej armády) od svojho postavenia v roku 1946. Farebne decentná, ale trochu fádna a nezaujímavá sivá sa objavila aj v ponúkanej možnosti na hlasovanie. Jej nevýhodou je ako pri predchádzajúcej kombinácií, že takmer všetky prvky na moste budú jednofarebné a preto bude sivý most pôsobiť veľmi depresívne. Navyše sa bude veľmi podobať na vedľajší most SNP.

 

 ZELENO-SIVÁ

Tretia farebná schéma predstavuje kompromis medzi dvoma spomenutými variantami. Most nieje monotónny a dá sa povedať, že tento náter je priam ideálny. Nieje ani nudný, ani krikľavý. Nesplýva s mostom SNP, nepôsobí depresívne. Ideálne je aj farebné rozlíšenie cyklotrasy od chodníka. Pri takejto farebnej kombinácií môže vzniknúť nová mestská dominanta.

 

 

Závery verejného hlasovania budú predložené poslancom zastupiteľstva, ktorí rozhodnú o definitívnej farbe konštrukcie mosta.

ZA VZHĽAD MOSTA, MÔŽETE HLASOVAŤ TU.

HLASOVANIE UKONČENÉ!

Súvisiace články:
• Starý most končí
 Na rozlúčke so Starým mostom

Autor: Martin Žarnovický
Foto: www.bratislava.sk

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.