Hľadá sa mechanizmus otvárania dverí

14.5.2009 – Práce na poslednom vyrobenom autobuse rady ŠX – ŠM 11 – úspešne pokračujú. Pre zlý stav  pôvodnej karosérie bola použitá iná, z linkovej verzie šl 11. Teraz treba upraviť bočný panel o širšie stredné a zadné dvere. Potom už nebráni nič, aby sa natiahli bočné plechy. Ako technický problém sa javí obstaranie mechanizmu na otváranie stredných a zadných dverí. Ak by nám niekto vedel pomôcť, urýchlil by tým rekonštrukciu posledného vyrobeného autobusu rady ŠX 11.

V prípade možnosti pomôcť kontaktujte sa prosím s majiteľom.
Kontakt: 0042 1 903 225012 / mikulas.ivasko@mail.t-com.sk /

11 Comments

  1. a ešte jeden ma vraj dedo čo som od neho bral ŠLku s Kojšova, ale ten sa mi už neozval do telefonu, ta neviem či ešte žije… tak to budete mať 3 mechanizm 🙂

  2. kokám, že práce pokračují pěkně, ale tím, že to je jiná kastle, tak už to strácí historickou cenu, protože to už není ta 26996 nebo kolikátá, ale jenom přestavba nějaké šl-ky, ale i tak držím palce. Co bude s původní kastlí?

  3. Potrebujeme mechanizmus na otváranie 4-dielnych dverí. Z šl-ky nám nepomôže. Tam sú dve 3-dielne dvere.

  4. Souhlasím, že s jinou kastlí to ztrácí tu historickou hodnotu 🙂 Ale aspoň se zachrání další kus.

  5. Vcera som ten bus omrkol priamo v dielni, nemyslim si ze by stracala historicku hodnotu pretoze az na casti karoserie je to stale ten isty autobus. Bola to byvala pojazdna predajna a dost neudrziavana, takze necudo, ze treba menit aj vacsie diely a vsetko co bolo poprerabane a prevarene, treba vratit spat do povodneho stavu. Takze radikalnejsie zasahy su namieste. Je to narocna robota a firma ZAH v Kurimanoch pri Levoci to robi neuveritelne precizne. Prajem vsetkym pekny den.

  6. Nie je to prestavba šl-k na šm-ku. Stále sa opravuje šm-ka. 26669. Pre zlé bočné, predný a chýbajúci zadný panel boli tieto diely vymenené. Podvozok a všetky mechanické diely sú pôvodné. Automatická prevodovka je tiež pôvodná. A rada ŠX nemá samostatnú karosériu, ale skladá sa z 5 panelov. 2 x bočný panel, 1 x predný a zadný panel a strecha.
    Pôvodné panely boli vo veľmi zlom stave. resp. zadný chýbal. Vypomohli sme si z rady šl.

  7. Držim palce chlpom v Kurimanoch aj panovi Ivaškovi nech im to vyjde aby sme mali o jendu ŠMku viac. Som zvedavy ako sa im podari urobiť 2 a 3 dvere. A dovolim si ešte jendu otázočku, čo tam robí to miesto pre tiahlo? Myslel som, že ŠMky ho nemali.

  8. asi vím, kde by se mohl nacházet ten mechanizmus, je to kousek od Klatov. Pokud by jste měl zájem, rád poskytnu info, kde to přesně je. Petr

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.