Historické vozidlá KPHŽD a M-travel s.r.o. na prenájoom

RTO LUXViacerí z vás sa na našu redakciu obracajú s otázkami, kde a ako si môžu objednať historické vozidlá pre rôzne firemné akcie, rodinné oslavy, výlety a podobné akcie. Rozhodli sme sa preto výjsť vám v ústrety a prineisť na našej stránke cyklus Historické vozidlá na prenájom, v ktorom sa dozviete kde a ako si môžete objednať to ktoré historické vozidlo.

Klub priateľov histórie železničnej dopravy v Bratislave (KPHŽD) Vám za účelom prezentácie historických železničných vozidiel ponúka širokú škálu produktov a služieb. Využívaním týchto služieb, účasťou na nostalgických jazdách a podujatiach zažijete veľa nezabudnuteľných zážitkov a zároveň prispejete k záchrane železničnej histórie na Slovensku.

Okrem nostalgických jázd pre širokú verejnsoť ponúka aj nostalgické jazdy pre uzavreté spoločnosti.

Jazdy nostalgických vlakov sú tvorené podľa Vašich požiadaviek (v rámci ponúkaných možností). Pri vystavení žiadosti o ponuku na konkrétnu akciu je potrebné uviesť nasledujúce údaje:

■ termín konania akcie a orientačné časy odchodu a príchodu vlaku
trasu a počet zástaviek
■ zloženie historickej súpravy s kapacitou vozidiel
– Osobné vozne 2-osé od 60 do 180 osôb
– Osobné vozne 4-osé od 88 do 220 osôb
– Motorový vozeň 52 osôb + prívesný vozeň 50 osôb
– Prípadne vhodnou kombináciou vozňov
■ výber hnacieho vozidla (parný rušeň 331.037, motorové rušne T 679.019 a T 444.0060, motorový vozeň M 262.007)
■ doplnkové služby (občerstvenie v reštauračnom vozni priamo vo vlaku, mimoriadne zastavenie pre fotografov, a iné…..).

Klub priateľov histórie železničnej dopravy ponúka historické vozidlá na rôzne akcie pri príležitostiach výstav, výročí, ako aj pri výrobe filmov a filmových scén.

Poodrobnejšie informácie o prenájme historických železničných vozidiel získate na e-mailovje adrese info.kphzd@gmail.com, alebo osbne v Múzeu dorpavy na Šancovej 1/a, 811 05 Bratislava.

V prípade, že máte záujem o zmluvnú jazdu historickým autobusom, využite služby cestovnej kancelárie M-travel s.r.o. ktorá ponúka na púrenájom historický autobus ŠKODA 706 RTO LUX.

Diaľková verzia LUX má bohaté presklenie, výšku 2 980 mm, jedny mechanické (búchacie) dvere a kapacitu 38 miest na sedenie plus vodič. Sedadlá sú usporiadané samostatne po pároch. Majú vankúše pérované ocelovými pružinami, lakťové opierky, sklápacie operadlá, vyvýšené s podhlavníkom. Sedadlá a bočné steny su mäkko čalúnené umelou kožou PVC, v spodnej časti steny je proti okopávaniu leštený hliníkový plech.

Cenu prepravy ovplyvňuje množstvo faktorov (počet osôb – typ autobusu, počet najazdených kilometrov, počet hodín státia, miesto dopravy, trasa, ostatné náklady, …). Ak máte záujem o cenovú kalkuláciu dopravy, kontaktujte spoločnosť M-travel s nasledujúcimi údajmi:

– dátum prepravy (rozsah dátumov)
– počet osôb
– počet autobusov
– trasa – podrobný popis
– približný čas príchodu a odchodu
– miesto pristavenia autobusu
– ďalšie informácie o trase
– prípadné iné požiadavky
– kontakt na Vás (telefón, e-mail)

Vprípade otázok, alebo akých koľvek požiadaviek kontaktujte spoločnosť M-travel e-mailom na m-travel@m-travel.sk , telefonicky na t.č. +421 2 55 42 36 49 (50), +421 905 592 202, alebo osobne na Záhradníckej ulici č. 72 v Bratislave.

Vlastníte nejaké historické vozidlo a ponúkate ho na prenájom? Dajte nám o tom vedieť prostredníctvom redakčného e-malu redakcia@veterany.eu.

Zdroj: KPHŽD a M-travel s.r.o.
Spracovali: Jaroslav Filo a Patrik Špačinský

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.