Dve zaujímavé vraky ŠL a RTO na východe Slovenska

6Autobusy rady Šx a RTO už viacmenej vymizli ,,z ponuky“ pre renovátorov či majiteľov na trhu,  ešte sa však občas nájdu zaujímavé kúsky. Dôkazom toho sú fotografie nášho čitateľa, ktoré nám zaslal z východného Slovenska. Sú na nich vozidlá ŠL-11 a veľmi zaujímavá poštová RTO. Oba sú síce vraky, ale mali by za istých okolností význam pre niekoho, kto by hodlal renovovať, alebo potrebuje diely. I keď sú fotografie ešte z leta, mali by byť ešte aktuálne.

Autobus ŠL-11 má v nádejnom stave karosériu a chýbajú mu iba náboje náprav a kolesá. Vlastní ho majiteľ dopravnej spoločnosti a jeho ďalší osud je nám zatiaľ neznámy. Poštová RTO by mohla byť naozaj zaujímavou lahôdkou a výzvou pre solventného renovátora. Podľa všetkého ide o originál poštárske vozidlo a zatiaľ nemáme informácie, že by niekto nejaký autobus v tejto modifikácii renovoval. RTO stojí na voľnom priestranstve, čiže je predpoklad, že žiadneho majiteľa nemá. Všetky tieto údaje by však trebalo samozrejme overiť na mieste.

V každom prípade si pozrite fotografie.

Komentárov

  1. Prajem prijemny den. neviete mi blizsie povedat kde na vychodnom slovensku stoji ten autobus.V akej dedine. dakujem

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.