Dve zaujímavé vraky ŠL a RTO na východe Slovenska

6Autobusy rady Šx a RTO už viacmenej vymizli ,,z ponuky“ pre renovátorov či majiteľov na trhu,  ešte sa však občas nájdu zaujímavé kúsky. Dôkazom toho sú fotografie nášho čitateľa, ktoré nám zaslal z východného Slovenska. Sú na nich vozidlá ŠL-11 a veľmi zaujímavá poštová RTO. Oba sú síce vraky, ale mali by za istých okolností význam pre niekoho, kto by hodlal renovovať, alebo potrebuje diely. I keď sú fotografie ešte z leta, mali by byť ešte aktuálne.

Autobus ŠL-11 má v nádejnom stave karosériu a chýbajú mu iba náboje náprav a kolesá. Vlastní ho majiteľ dopravnej spoločnosti a jeho ďalší osud je nám zatiaľ neznámy. Poštová RTO by mohla byť naozaj zaujímavou lahôdkou a výzvou pre solventného renovátora. Podľa všetkého ide o originál poštárske vozidlo a zatiaľ nemáme informácie, že by niekto nejaký autobus v tejto modifikácii renovoval. RTO stojí na voľnom priestranstve, čiže je predpoklad, že žiadneho majiteľa nemá. Všetky tieto údaje by však trebalo samozrejme overiť na mieste.

V každom prípade si pozrite fotografie.

2 Comments

  1. Prajem prijemny den. neviete mi blizsie povedat kde na vychodnom slovensku stoji ten autobus.V akej dedine. dakujem

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.