Dávame do pozornosti: Festival Brno – mesto uprostred Európy

BRNO – V  dňoch 8. – 10. júna 2012 sa uskutoční tradičný festival Brno – mesto uprostred Európy v rámci ktorého už tradične premávajú aj historické vozidlá MHD. Fanúšikovia dopravy a dopravnej nostalgie si prídu na svoje v sobotu 9. júna kedy bude od 12:00 do 18:00 možné navštíviť trolejbusovú vozovňu Husovice.

Vo vozovni sa budete môcť oboznámiť s tím, ako sa pracovníci vozovne starajú o trolejbusy, budete môcť vzhliadnuť výstavu fotografií alebo si zakúpit drobné suvenýry s trolejbusovou tématikou. Vystavené budú aj montážne vozy trolejového vedenia s názornými ukážkami činnosti pracovníkov. Atrakciou bude iste i model trolejbusu na diaľkové ovládanie alebo detské trenažery. Okrem toho sa môžete starým trolejbusom odviesť na okružnej trase Vozovna Husovice – Stará osada a späť.

Do areálu vozovne sa z centra mesta dostane historickými vozidlami mestskej dopravy. Historické autobusy a električky budú jazdiť z Námestia Svobody, zastávky Česká v Brandlově ulici.

Pozrite si Plán vozovne Husovice.

Podrobnejšie informácie prinesieme v najbližších dňoch.

Zdroj: Dopravný podnik mesta Brno
Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.