Ďalšia ŠL-ka v rukách nadšencov

8. 12. 2008 – Za pomoci našej redakcie sa podarilo prednedávnom zachrániť pred zošrotovaním ďalšiu Karosu ŠL-11. Vlastnil ju súkromný majiteľ v dedinke Kojšov neďaleko Košíc. Autobus má veľmi zachovaý stav, všetky papiere a značky. Ešte počas uplynulého leta jazdil na zájazdy dokonca aj do zahraničia!Doterajšieho majiteľa autobusu sme kontaktovali na základe tipu od čitateľa Veteranbus-u, ktorý si ju všimol. Keďže disponujeme databázou záujemcov o autobusy, vybrali sme z nej na základe ich vlastných požiadaviek (kto aký autobus chcel) vhodného záujemcu – Františka Šimčáka z Košíc. V priebehu niekoľkých týždňov si nový majiteľ zorganizoval odkúpenie aj prepis vozidla.

,,Autobus má niektoré technické nedostatky, ktoré súvisia s opotrebovaním – najmä riadenia. Inak sme však s jeho stavom spokojní,“ uviedol pre Veteranbus F. Šimčák. ,,Keďže naše združenie v Košiciach sa venuje historickej technike a technike MHD, radi by sme autobus zrenovovali aby sa mohol zúčastňovať všetkých akcií a podujatí, na ktorých to bude možné,“ dodal.

Novému majiteľovi držíme palce v tejto  náročnej ambícii.

– red –

Komentárov

  1. Opravdu moc pěkný vůz! Člověk musí stále hledat, vozidel je ještě dost! Hlavně když skončí v dobrých rukách a ne ve šrotu!!! Pavel.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.