Neprehliadnite: Cech majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel

Členovia prípravného výboru by touto cestou radi oznámili širokej verejnosti, ktorá sa zaoberá problematikou záchrany a prevádzky veteránskych vozidiel, alebo sympatizujúcim nadšencom (nemajiteľom), že podáva žiadosť o registráciu nového občianského združenia pod názvom Cech majiteľov a sympatizantov československých historických vozidiel.

Cieľom združenia je organizovať majiteľov a sympatizantov historických vozidiel hromadnej dopravy – autobusov, trolejbusov, električiek a železničných vozidiel hromadnej dopravy osôb. Členovia združenia aktívne pomáhajú pri záchrane historických vozidiel, ktorým hrozí likvidácia, zabezpečujú opravy a renovácie vozidiel, zhromažďujú dokumentáciu a podklady o histórii hromadnej dopravy na Slovensku, popularizujú históriu hromadnej dopravy na verejnosti a drobnými vydavateľskými aktivitami dokumentujú svoju činnosť. Zároveň sú v radoch členov združenia vítaní aj sympatizujúci nadšenci (nemajitelia) historických vozidiel. Združenie prevádzkuje spravodajský webový portál Veterany.EU (www.veterany.eu). Združenie vydáva príležitostné drobné tlačoviny – ročenku, kalendáre, prospekty, kartičky a podobne. Združenie chce svoje aktivity ďalej rozvíjať a so zrenovovanými vozidlami poriadať jazdy a prehliadky, akcie a stretnutia s tématikou historickej dopravy a zúčastňovať sa na zrazoch historických vozidiel.

Členovia prípravného výboru sú (abecedne):

  • FILO Jaroslav, redaktor Veterany.EU, sympatizant, Bratislava
  • PADYCH Andrej, súkromný podnikateľ, záujemca o renováciu hist. autobusu, Bratislava
  • PÍRI Štefan, súkromný podnikateľ, majiteľ niekoľkých RTO a RO, zakladateľ múzea historických autobusov, Hokovce
  • ŠIMČÁK František, vodič MHD, majiteľ ŠL-11, Košice
  • VERLÍK Jaroslav, súkromný podnikateľ, majiteľ ŠL-11 Turist, Rožňava

Cech chápeme ako nezávislé nadklubové združenie, čiže jeho členom môže byť  ľubovoľný majiteľ vozidla či sympatizant (nemajiteľ vozidla) bez toho, aby opustil členstvo vo svojom doterajšom klube. Členstvom v cechu mu nie je bránené byť členom aj inde. Našim krédom je DOBRÁ PARTIA! Privítame v našich radoch kohokoľvek so širokým veteránskym srdcom, otvorenou mysľou pre nové aj zabehnuté veci a zmyslom pre spoločné ciele, v rámci ktorých nemyslí iba na seba. Nie sú vítané vypočítavé osoby, špekulanti, priekupníci atď. Novozakladané OZ bude zároveň prevádzkovateľom portálu Veterany.EU. Majitelia získajú členstvom niekoľko nesporných výhod – okrem prednostného poskytovania informácií o voľných  vozidlách či dieloch v rámci Veterany.EU, aj možnosť priamo sa spolupodieľať  na spravodlivom prerozdeľovaní prostriedkov od sponzorov a darcov medzi majiteľov vozidiel podľa potreby a zároveň vplývať na mnohé ďalšie veci okolo smerovania OZ. Členovia OZ zároveň získavajú bezplatné alebo zľavnené drobné tlačoviny z produkcie Veterany.EU a ďalšie výhody, ktoré budú postupne súvisieť s aktivitami, ktoré plánuájeme po registrácii OZ.

Ďalšie informácie, podmienky členstva atď. zverejníme priebežne, alebo po zaregistrovaní OZ na Ministerstve vnútra. Ak by ste radi získali viac info už teraz, píšte na: info@veterany.eu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.