Bratislavská Karosa ŠD 2032 má novú lakovačku (pridané fotky)

europabusMikuláš Ivaško nám zaslal aktuálnu fotografiu svojej Karosy ŠD 2032 Europabus, ktorá sa tohto času podrobuje renovácii v Českej republike. Ako nám M. Ivaško napísal, ,,Karosa 2032 po viacročnej kompletnej  renovácii  karosérie obdržala svoj typický náter. S výberom odtieňu bol veľký problém, nakoľko ani v archíve Karosa sa k tomuto typu nenašli doklady, ktoré by jednoznačne potvrdili číslo odtieňu. Museli sme vziať, ako základ, kúsok zachovalej pôvodnej farby a platným „prevodníkom“  stanoviť nové číslo odtieňu. Situácia bola o to zložitejšia, nakoľko sa zachoval len jeden autobus z tohoto typu  ešte „v pôvodnej farbe“. Je možné, že ak sa v budúcnosti vedľa seba postavia dochované vozy, vznikne diskusia, ktorý odtieň je ten správny.“

Prajeme veľa úspechov v ďalších prácach.

europabus

12 Comments

 1. Zdar, prajem veľa šťastia. Ak sa dobre pamätám, toto je tá Levická? A ešte jedna otázka.. Plánuješ obe Šky parkovať v Bratislave?

  Krása.. 🙂

 2. Na to sa treba opýtať Pána Ivaška, lebo my nei sme majiteľmi tých vozov.

 3. Autobusy budú parkovať asi v Bratislave alebo niekde v okolí. Zatiaľ mám prenajatú garáž v Bratislave len pre jeden autobus.

 4. pan Ivasko, nemate viac fotiek prosim? ak ano, dali by ste ich viac k tomuto clanku?? alebo jemozne niekde vyidiet postupnost pri renovacii? dakujem Andrej

 5. Pošlem pár fotiek. Rekonštrukcia sa robila v pomerne malej garáži a tak sa tam ťažko fotilo.

 6. Potešili. Už sa teším, vyzerá to skvele.. Škoda, hodil by sa k tomu ešte rotel 🙂

 7. Dobry den.CHcem sa spitať na šd 11na čisla barvy.Robym modely a neviem presne čisla ral.

  Dakujem

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.