Boli sme pritom: Parné šialenstvo na rozhraní rokov začalo naplno

CIMG2420Je utorok 29. decembra 2009 desať minút pred ôsmou hodinou ráno a na bratislavskej Hlavnej stanici je neobyčajne rušno. Na prvé nástupište prichádza skupina zahraničných turistov, ktorá sa už o niekoľko desiatok minút vidá na neobyčajné jazdy nostalgickými vlakmi po Slovensku, ktorú pre nich v spolupráci s Múzejno-dokumentačným centrom ŽSR pripravila cestovná kancelária Tatraturist.

O 5 minút neskôr už do stanice vchádza nostalgický vlak na čele s parnou lokomotívou 498.104 „Albatros“  zložený z luxusných historických vozňov. Medzi turistami vládne skvelá atmoisféra. Okrem nich sa však na stanici nachádza množstvo železničných madšencov, aby sa nafotili čo najlepšie zábery tohto nevšedného nostalgického vlaku, ktorý sa postupne zapĺňa turistami. Je 08:15 a výpravca dával povel k odjazdu. Albatros sa postupne pohýňa zo stanice a vydáva sa na neobyčajné putovanie po Slovensku. O niekoľko minút sa za nostalgickým vlakom vidáva aj požiatny vlak ťahaný Laminátkou.  Po odchode mimoriadného vlaku je na stanici pusto. Pomali sa poberáme na cestu domov plní dojmov z tejto akcie.

Ak sa chcete o tejto akcií dozvedieť viadc, kliknite SEM.

Túto netradičnú akciu by sme veľmi radi mapovali až do konca. Z objektívnych dôvodov to však nedokážeme zabezpečiť. A preto sa obracieme na Vás, ktorí sa nachádzate v blízkosti tratí cez ktoré mimoriadne vlaky pôjdu. Budeme veľmi radi ak zmapujete túto akciu a pripravíte nám z nej zaujíamvú reportáž.

Autori: Jaroslav Filo a Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.